Ogólnopolski konkurs”Elektronika – by żyło się łatwiej”

Szanowni Państwo,

Instytut Elektroniki Politechniki Śląskiej wraz z firmami SIEMENS oraz KAMAMI organizuje podobnie jak w latach ubiegłych konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych na projekt będący praktycznym zastosowaniem szeroko pojętej elektroniki, informatyki lub automatyki. Szczegóły w dołączonym Ogłoszeniu konkursowym oraz Regulaminie, a także na stronie Konkursu: http://konkurs.iele.polsl.pl. Konkurs kierowany jest do uczniów liceów i techników. W minionych edycjach konkurs cieszył się wielkim zainteresowaniem.

Uprzejmie prosimy o przekazanie wiadomości o konkursie nauczycielom przedmiotów zawodowych – elektroniki, mechatroniki, automatyki lub przedmiotów technicznych takich jak informatyka, a także opiekunom kół zainteresowań. Nauczycieli prosimy o przekazanie tych informacji uczniom.

Jeśli w Państwa szkole znajdą się osoby zainteresowane udziałem w konkursie, prosimy o kontakt. Chętnie odpowiemy na pytania, dostarczymy również do Państwa szkoły plakat z informacjami o konkursie.

Dla laureatów konkursu przewidziane są cenne nagrody, w tym stypendia Dziekana Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej. Szkoły, z których wywodzą się laureaci otrzymają zestawy sterowników PLC firmy Siemens.