Losy absolwentów

Drodzy Absolwenci i Grono Profesorskie!

W 2018 roku mija 95-lecie I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefanii Sempołowskiej w Tarnowskich Górach. Z tej okazji pragniemy zorganizować uroczystość- Jubileusz Szkoły, na który mamy zaszczyt zaprosić wszystkich naszych absolwentów , grono profesorskie oraz sympatyków naszej szkoły. Planowany termin uroczystości to 12 i 13 października 2018 roku.

Z tej okazji piszemy książkę o pamiętaniu… Prosimy absolwentów oraz emerytowanych nauczycieli Liceum o włączenie się w przygotowanie publikacji wypełniając formularz elektroniczny poniżej. 

 

47 thoughts on “Losy absolwentów

 1. Uczęszczałam do klasy o profilu ogólnym, do tzw. “babskiej klasy”. Pamiętam i dobrze wspominam wielu swoich profesorów. To dzięki pani profesor Mitas i jej fantastycznie prowadzonym lekcjom geografii bez problemu zdałam egzaminy na UŚ. Studiowałam na Wydziale Nauk o Ziemi – kierunek geografia. Po ukończeniu studiów podjęłam pracę w SP 13 w Chorzowie i pracuję tam do dziś od ponad 30 lat. W międzyczasie ukończyłam również podyplomowe studia dziennikarskie i teologiczne.

 2. Uniwersytet Śląski w Katowicach – Historia,
  nauczyciel historii w Zespole Szkół Odzieżowych w Tarnowskich Górach, – 1976-1996
  nauczyciel doradca – metodyczny nauczycieli historii szkół podstawowych i średnich powiatu tarnogórskiego, – 1989 – 1996,
  1996 – 2014 wizytator, zastępca dyrektora Delegatury w Bytomiu a następnie w Gliwicach Kuratorium Oświaty w Katowicach

 3. Szkoła rozbudziła we mnie zamiłowanie do nauk przyrodniczych i ścisłych – pasja nauczycieli, wspólne rajdy w góry i czasami niestandardowe podejście do przedmiotu wyzwoliły we mnie chęć do kontynuowanie tych treści. W 2003r. ukończyłam studia na Uniwersytecie Wrocławskim na kierunku Geografia Społeczno-Ekonomiczna w katedrze Zagospodarowania Społecznego. Obecnie prowadzę biuro nieruchomości, które powstało z miłości do przestrzeni miejskiej. Ze względów rodzinnych mieszkam obecnie w Łodzi, ale do Tarnowskich Gór wracam zawsze jak do domu.

 4. Ukończyłam Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Opolu, kierunek filologia polska, specjalność nauczycielska oraz studia podyplomowe z pedagogiki specjalnej o kierunku oligofrenopedagogika. Pracuję jako nauczyciel języka polskiego w Szkole Podstawowej w Strzebiniu.

 5. Agnieszka Stankiewicz -ukończyłam Wydział Romanistyki na Uniwersytecie Ślaskim, oraz Międzynarodową Szkołę Nauk Politycznych, pracuję w dziale eksportu-(Francja, kraje Beneluksu) międzynarodowej firmy.
  Jestem mamą dwójki chłopców Łukasza i Tomasza.

 6. Studia: Politechnika Śląska w Gliwicach, Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki.
  Zawód: mgr inż. Gospodarki odpadami.
  Praca: firma Energoekspert sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach.
  Stanowisko: Specjalista ds. energetycznych.
  Jestem mężatką i mam dwoje dzieci: córkę i syna.

 7. Studia/zawód – mgr inż. Ochrony Środowiska.
  Praca – Zastępca Dyrektora Hotelu w międzynarodowej sieci hotelowej.
  Aktualnie mieszkająca we Włoszech szczęśliwa żona i matka 2-miesięcznego brzdąca. Matura 2002.

 8. Ukończone studia : Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Warszawie
  Zawód : nauczyciel
  Praca : Szkoła Podstawowa nr 10 w Tarnowskich Górach

 9. Po skończeniu nauki w Sempie, rozpoczęłam studia we Wrocławiu na kierunku geografia. W trakcie ich trwania rozpoczęłam pracę w magicznym miejscu,jakim jest Planetarium Śląskie i pracuje tam po dziś dzień.

 10. Studium pomaturalne, Technik analityki medycznej,
  Pracuje jako Medizinisch Technische Assistentin w klinice uniwersyteckiej (Universitätsklinikum) w Münster, Niemcy.

 11. Po zdaniu matury zaczęłam studia na kierunku biologia na Uniwersytecie Wrocławskim. Pracę magisterską obroniłam we wrześniu 2003 roku, a w listopadzie 2008 pracę doktorską. Od października 2007 roku pracuję na macierzystej uczelni, najpierw na stanowisku asystenta, a następnie adiunkta. Zajmuję się badaniem ptaków w ich naturalnym środowisku. Przez wiele lat (2002-2008, 2011-2016) prowadziłam badania remiza na stawach milickich, a w międzyczasie brałam udział również w badaniach innych gatunków ptaków (trzcinniczek, sikora uboga, gawron, trzciniak). Oprócz pracy badawczej, prowadzę również zajęcia ze studentami biologii, ochrony środowiska i zarządzania środowiskiem przyrodniczym.

 12. Inzynieria materialowa specjlanosc kompozyty, polimery,biomaterialy. aktualnie na urlopie macierzynskim . zastepca szefa kuchni w restauracji Barc Debowa Tworog.

 13. Anna Wasylów absolwentka Liceum im Stefanii Sempołowskiej , ukończyłam wyższe studia magisterskie na Uniwersytecie Opolskim o specjalności germanistyka. Obecnie pracuję w ZSBA w Tarnowskich Górach

 14. Jadwiga Lach -Rosocha , matura 1965, ukończyłam studia polonistyczne na Uś,w czasie studiów pracowałam w Polskim Radiu w Katowicach, po studiach w prasie RSW Prasa – Książka -Ruch jako dziennikarz w Tarn- Górach, Cieszynie i Bielsku – Białej. Po odejściu z dziennikkarstwa w roku 1989 pracując m.in jako pedagog i nauczyciel j. polskiego w CkU w Tarn – Górach ukończyłam Podyplomowe Studia Pedagogiczne oraz doktorat z pedaogiki na UJ i pracowałam na Akamemii Techniczno – Humanistycznej w Bielsku – Białej i na UJ, po habilitacji pracowałam na U-
  J oraz Akademii Humanistyczno- Ekpnomicznej w Łodzi jako prof. nadzw.

 15. Zawód kosmetolog. Skończyłam studia licencjackie i magisterskie.Pracuję jako Manager SPA w gabinecie medycyny estetycznej. Wczesniej pracowalam jako Manager Hotelowego SPA w Lublińcu.

 16. Po ukończeniu liceum pracowałam w Urzędzie Miasta w Tarnowskich Górach. W 1981 roku wyszłam za mąż i wyprowadziła się do Bytomia gdzie mieszkam do dziś.

 17. Po maturze ukończyłam Studium Nauczycielskie kierunek geografia w Gliwicach a następnie w systemie zaocznym studia magisterskie na wydziale Biologi i Nauk o Ziemi WSP w Gdańsku.Pracowałam jako nauczycielka a potem dyrektor SP nr I w STOLARZOWICACH.Po zmianie miejsca zamieszkania,pracowałam jako dyrektor szkół SP 28i65 oraz wizytator Wydziału Oświaty i Wychowania do spraw Liceów Ogólnokształcących w Katowicach.W1990 roku zorganizowałam i uruchomiłam Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Katowicach z którego w roku1997 odeszłam na emeryturę.Aktualnie mieszkam z rodziną w Gdyni.

 18. Po maturze w latach1966-1969 uczęszczałam w Zabrzu do Państwowej Szkoły Medycznej Położnych i otrzymałam dyplom położnej.W tym zawodzie pracowałam przez 45 lat na różnych stanowiskach w Zespole Opieki Zdrowotnej w Lublińcu,a najdłużej w Woźnikach gdzie do tej pory mieszkam.Obecnie-wdowa -emerytka.

 19. Jestem absolwentką I LO im. S. Sempołowskiej w Tarnowskich Górach. Dziś mija 20 lat od momentu ukończenia tej szkoły, którą z racji na wydarzeń sprzed lat darzę dużym sentymentem. Po ukończeniu liceum skończyłam studia licencjackie w zakresie pedagogiki opiekuńczo – wychowawczej w Kolegium Nauczycielskim w Bytomiu, następnie studia uzupełniające magisterskie na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Po ukończeniu studiów magisterskich ukończyłam roczny kurs kwalifikacyjny w Wojewódzkim Ośrodku Metodycznym w Katowicach z zakresu oligofrenopedagogiki, a następnie studia podyplomowe studia z zakresu geografii na Uniwersytecie Wrocławskim. Po ukończeniu studiów licencjackich znalazłam pracę w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Tarnowskich Górach, gdzie pracuję do dziś, początkowo na stanowisku wychowawcy świetlicy, a następnie od 15 lat na stanowisku nauczyciela geografii.

 20. Pomaturalne Studium Medyczne Zabrze _fizjoterapia
  Uniwersytet Opolski ,inżynieria środowiskowa

  praca w GCR Repty. następnie od 1999 r własna działalność gospodarcza ,handel paliwami ,
  zaangażowana w działalność charytatywną ,

 21. Hallo,
  ja skonczylam “Sempe” w 1998.
  Matura poszla bardzo dobrze. Nasz profil mial rozszezony jezyk francuski.
  Bardzo mile wspominam te czasy i naszch nauczycieli, a szczegulnie pania Lysik.
  Potem zrobilam 2 letnie studim “Obsluga ruchu turystycznego” w Katowicach.
  Pierwsza praktyke zaliczylam na lotnisku w Pyrzowicach.
  Potem przeprowadzilam sie do Niemiec i pracowalam na lotnisku Frankfurt Hahn.
  Teraz od 10 lat pracuje na lotnisku w Luxemburgu.
  Pozdrawiam sedecznie i oby tak dalej Sempa, do 100tki nie jest daleko.

 22. Rehabilitantka po Akademii Medycznej we Wrocławiu, żona i mama 3 dziewczynek. Obecnie mieszkam w Niemczech, marzę o powrocie do TG:-)

 23. Medyczne Studium Zawodowe w Katowicach .Instrktor Higieny.1976 do 1988 zatrudniona w Terenowej Stacji Sanitarnrj w T.G jako Instruktor Higieny.1989 emigracja do Niemiec.Szkola pielegnarska .Praca w Klinice Psychiatrycznej.Od 1.3.2018 emerytura.Ciesze sie na obecnosc w uroczystosciPozdrowienia

 24. Studlia na Śląskiej Akademi Medycznej(Uniwersytet Medyczny)w Katowicach Wydział Lekarski w Zabrzu,pracuję jako lekarz medycyny ratunkowej w Wojewódzkim Pogotowiu Ratunkowym Katowice,podstacja Tarnowskie Góry.

 25. Studia:
  1. Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach – Kierunek: Zarządzanie; Specjalizacja: Zarządzanie finansowe – studia licencjackie I stopnia (2011 – 2014)
  2. Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach – Kierunek: Ekonomia; Specjalizacja: Gospodarowanie Kapitałem Ludzkim – studia magisterskie II stopnia (2014 – 2016)
  3. Praca: F.H.U.P. “PIOTROWSKI” Mariusz Piotrowski – firma transportowa ( od 2017 roku do nadal)

 26. ukończyłem wyższe studia na Politechnice Śląskiej w Gliwicach , na Wydz. Mechanicznym Technologicznym. Jako inżynier pracowałem 41 lat w Fabryce ” Faser ” w Tarnowskich Górach . Obecnie – na zasłużonej emeryturze .

 27. Po Liceum studia na Politechnice Śl. i WSI Opole, wydział Elektryczny zakończone w 1981.
  Praca 2 lata jako nauczyciel w ZSZ i Technikum Zakładów Dolomitowych w Suchej Górze, 3 lata jako nauczyciel w Zespole Szkół Elektrycznych i PSZ w Kaletach, rok jako kierownik warsztatu elektronicznego w Tagorze, potem wyjazd na Niemcy.

 28. Radomir Zwoliński, rocznik 1981-1985 klasa “A”. Podopieczny Szanownej Pani Profesor Eleonory Matejczyk. Wspaniały czas i wspaniali ludzie.

  • Radomir Zwoliński, rocznik 1981-1985, klasa “A”. Podopieczny Szanownej Pani Profesor Eleonory Matejczyk.
   Wspaniały czas i wspaniali ludzie.

 29. Absolwent klasy A (profil ogólny z rozszerzonym programem jęz. angielskiego) w latach 1992-1996.
  Mistrz województwa katowickiego w biegach na orientację w 1995 r.
  Laureat Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Rosyjskiego w 1996 r., pod kierunkiem prof. Elżbiety Płaczek.
  Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze i Polityczne, 1996-2001.
  Od 2002 roku stworzył i kieruje największą polską inwestycją w Rosji – spółką “Bella” w Jegoriewsku (TZMO SA). Zrealizował szereg projektów inwestycyjnych w Rosji (m.in. w Moskwie, St. Petersburgu, Nowosybirsku, Rostowie nad Donem).

 30. Po ukończeniu liceum wybrałam studia na Uniwersytecie Wrocławskim na kierunku pedagogika ze specjalnością kształcenie zintegrowane z wychowaniem przedszkolnym. Kontynuowałam je na poziomie magisterskim. W tym czasie wyjechałam na semestralne stypendium do Aberdeen w Szkocji oraz rozpoczęłam studia magisterskie na kierunku stosunki międzynarodowe. Po ukończeniu studiów magisterskich podjęłam studia doktoranckie na kierunku pedagogika, które ukończyłam w 2015 roku. Jestem w trakcie przygotowania rozprawy doktorskiej na temat szkolnictwa ewangelickiego i ewangelikalnego we współczesnej Polsce.
  Pracowałam głównie na uczelniach wyższych – na Ewangelikalnej Wyższej Szkole Teologicznej we Wrocławiu w dziekanacie, na Uniwersytecie Wrocławskim w jednostce naukowo-badawczej oraz jako prowadząca zajęcia ze studentami w Instytucie Pedagogiki, na Uniwersytecie Jagiellońskim jako prowadząca zajęcia ze studentami na kierunku pedagogika.
  W czasie studiów współpracowałam ze środowiskiem NGO we Wrocławiu, uczestnicząc i organizując projekty międzynarodowe oraz działania lokalne.
  Obecnie jestem pełnoetatową mamą urodzonej 14 listopada 2017 Marianny, mieszkam z mężem i córeczką w Krakowie.

 31. Po maturze rozpocząłem studia na Wydziale Nauk Społecznych, kierunek: nauki polityczne i dziennikarstwo. Już podczas studiów zdobywałem dziennikarskie szlify w Tygodniku Gwarek. Od kilku lat związany z Wydawnictwem KA, specjalizującym się w wydawaniu informacyjnych biuletynów i magazynów branżowych. Od 2014 roku pracuję również jako specjalista ds. promocji i rozwoju w Tarnogórskim Centrum Kultury.

 32. Operator filmowy dla ARD Niemiecka Telewizja pobyt paroletnie w Afryce Kenia Bruksela Paryż Moskwa Washington Kolonia

 33. “Czasem do sukcesu prowadzi droga długa, która ma wiele zakrętów” – te słowa usłyszałem od mojego wychowawcy – Pana Jana Flaka. I rzeczywiście taką drogę przebyłem (mowa tu oczywiście o drodze edukacyjnej). Za każdym razem kiedy mierzyłem się z przeszkodą (w mym ówczesnym wyobrażeniu – nie do przeskoczenia) przypominałem sobie te słowa. I tak kolejno kończąc Kolegium Nauczycielskie, UMCS i w końcu Uniwersytet Ekonomiczny na kierunku zarządzania w kulturze i sztuce doszedłem do swojego celu. Chcąc, nie chcąc – jestem sukcesem pedagogicznym Profesora Jana Flaka. Obecnie pracuje w zawodzie i staram się zarządzać kulturą i sztuką.

 34. Rozpoczete studia wieczorowe na Politechnice Slaskiej w Gliwicach dzial Budownictwo, praca w bytomskim kombinacie budowlanym do 1981, od 1983 do 1988 pracownik fabryki lodow w Uelzen- Niemcy, pozniej zdobyty w Berlinie zawod urzednika wieziennego i praca w wiezieniu w Uelzen

 35. Studia magisterskie kierunek historia ze specjalnością nauczycielską na Uniwersytecie Opolskim, studia podyplomowe – język polski.
  Od 1996r. nauczyciel historii i języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 9 im. M. Kopernika w Tarnowskich Górach

 36. Byłam uczennicą klasy D o profilu pedagogicznym. Klasa składała się z ponad 30 dziewcząt, w większości przyszłych nauczycielek. W ostateczności, tak też jest w przypadku wielu moich koleżanek. Moje zainteresowania były różne i szerokie. Zawsze fascynowała mnie natura w szerokim tego słowa znaczeniu. Dlatego postanowiłam rozpocząć studia wyższe o kierunku GEOGRAFIA, na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pragnęłam zostać nauczycielem geografii i najchętniej pracować w “mojej” podstawówce tj. SP nr 9 albo w Sępie. Niestety życie napisało za mnie inny scenariusz. Po ukończeniu studiów, nie było dla mnie pracy w żadnej z tarnogórskich szkół. Planowałam uzupełnić wykształcenie, aby móc uczyć lekcji przyrody. Przez ponad pół roku byłam osoba bezrobotną. W 2000 roku zostałam zatrudniona w Urzędzie Miejskim w Tarnowskich Górach na stanowisku podinspektora w Referacie Promocji Miasta. Obecnie jestem inspektorem w Wydziale Gospodarki Lokalowej. W tym roku obchodziłam jubileusz 20 lecia pracy zawodowej. Och, jak ten czas szybko upływa. Nadal mam w pamięci pierwszą lekcję w Sępie z Profesorem Beśką, pisemną maturę i czekającą na mnie z bukietem konwalii siostrę, obronę mojej pracy magisterskiej i wiele innych super wspomnień.

 37. Studia-Politechnika Slaska wydz.Organizacji i Zarzadzania kier.Zarzadzanie i Marketing spec.Zarzadzanie Projektami w Przedsiebiorstwie
  Zawod -kierownik ds.handlu

 38. 2008-2010 r.: KN w Bytomiu (Pedagogika Opiekuńczo-Wychowawcza – tytuł licencjata),
  2010-2011 r.: CNiB Żak w Tarn. Górach (Administracja – tytuł technika);
  2013-2014 r.: Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach (Rachunkowość Finansowa – studia podyplomowe). Praca: od 2011 r. do nadal: sekretarz szkoły w ZSP nr 2 w Tarnowskich Górach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *