Sempa wicemistrzem Polski w tenisie stołowym dziewcząt

Srebrny medal na Mistrzostwach Polski szkół ponadgimnazjalnych wywalczyły zawodniczki Naszego Liceum w składzie Julia Tomecka, Klaudia Franaszczuk i Estera Razakowska ( na co dzień reprezentujące klubowe barwy tarnogórskiego „Skarbka”). Droga do takiego sukcesu wiodła kolejno przez wygrane pojedynki w zawodach powiatowych, rejonowych i wojewódzkich. Od samego początki dziewczyny nie pozostawiały nikomu złudzeń wygrywając jedno spotkanie po drugim. Ciężka praca i determinacja zawodniczek pozwoliły, by to właśnie IL.O.im.S.Sempołowskiej reprezentowało województwo śląskie na zawodach ogólnopolskich.

Rozgrywki ogólnopolskiego finału szkół ponadgimnazjalnych w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców odbyły się 27-29 maja br. w Drzonkowie (k. Zielonej Góry). W trzy-dniowych zmaganiach wzięło udział 12 reprezentacji żeńskich i 20 męskich z całej Polski. Nasze reprezentantki walczyły zwycięsko wychodząc z fazy grupowej następnie eliminując swoje rywalki w fazach ćwierćfinałowej i półfinałowej. …Uległy dopiero w walce o złoto. Bardzo zacięty i bardzo wyrównany pojedynek z zawodniczkami z Krakowa, zakończył się wynikiem 3:2 dla naszych rywalek. Mimo tego nie ulega wątpliwości , że srebrny medal na Mistrzostwach Polski to spektakularny i historyczny sukces Naszego Liceum.