Sukces uczennic w konkursie

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego otrzymaliśmy miłą wiadomość dotyczącą rozstrzygnięcia Ogólnopolskiego Konkursu „Polskie więźniarki w Ravensbrück”. Uczennice naszego liceum znalazły się bowiem w gronie laureatów.
III Ogólnopolski Konkurs Historyczno-Literacki „Polskie więźniarki w Ravensbrück” pod patronatem dr Wandy Połtawskiej, ogłoszony przez Zespół Szkół w Pińczycach, miał na celu kształtowanie świadomości narodowej oraz ukazanie wpływu doświadczeń historycznych na postawę kolejnych pokoleń. Uczniowie mieli możliwość podjęcia samodzielnych działań badawczych nad wybranym tematem konkursu oraz rozwoju myślenia historycznego. 

W konkursie wzięły udział dwie uczennice naszego liceum: Alicja Trojan i Nikola Gorczcka z kl.IIIe. Nikola zajęła III miejsca, a Alicja została laureataką konkursu.
W ramach nagrody, oprócz zestawu książek i wiecznych piór, Alicja Trojan będzie mogła wraz z opiekunem zwiedzić obóz KL Ravensbrück oraz Berlin i Poczdam. 
Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 19.09.2012r. o godz 11.00 w Krakowie, w auli bł. Jakuba Strzemię.