Mistrzostwa w Tenisie Stołowym

Podsumowanie Tarnogórskich Mistrzostw w Tenisie Stołowym

27 października w naszej szkole rozegrano, cieszące się ogromnym zainteresowaniem ,Mistrzostwa I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Sempołowskiej w tenisie stołowym chłopców i dziewcząt. O masowości i popularności wewnętrznych zawodów świadczy ilość uczestników – 34 uczniów i uczennic rozegrało w sumie 68 zaciętych spotkań.

Z uwagi na większą ilość startujących wśród chłopców zawody rozegrano systemem brazylijskim. 62 zacięte spotkania wyłoniły najlepszego tenisistę , którym okazał się Mateusz Matejczyk z klasy 1 B. Wicemistrzem szkoły został Patryk Paliga z klasy 2 B, a trzecie miejsce zajął Łukasz Ćwielong również z klasy 2 B.

Mniejsza liczba startujących w kategori dziewcząt pozwoliła rozegrać zawody systemem „każdy z każdym” . Po wyrównanych spotkaniach wyłoniliśmy najlepszą tenisistkę stołową naszej szkoły , którą okazała się Patrycja Mika z klasy 2 B. Miejsce drugie zajęła Agnieszka Skubela koleżanka klasowa zwyciężczyni. Na trzecim miejscu uplasowała się Dominika Pyka, z tej samej klasy.

Najlepsze trójki Mistrzostw naszej szkoły zakwalifikowały się do Reprezentacji I LO im. S. Sempołowskiej w Mistrzostwach Powiatu Tarnogórskiej szkól ponadgimnazjalnych w tenisie stołowym. Zawody odbyły się dnia 29.10.2014 roku w Selezjańskim Ośrodku Szkolno – Wychowawczym. Nasze dziewczyny w składzie Patrycja Mika, Dominika Pyka, Agnieszka Skubela zajęły najwyższe miejsce na podium, zdobywając tym samym tytuł Mistrzyń Powiatu Tarnogórskiego. Oprócz sukcesu drużynowego Patrycja zwyciężyła w klasyfikacji indywidualnej , a Dominika uplasowała się tuż za koleżanką – na drugim stopniu podium. Reprezentacja chłopców drużynowo musiała uznać wyższość tylko jednej drużyny – Reprezentacji „Kolejówki”. Na drugim miejscu podium stanęli : Mateusz Matejaczyk , Patryk Paliga, Łukasz Ćwieląg. III miejsce w klasyfikacji indywidualnej zajął Mateusz.

Wszystkim tym , którzy brali udział w corocznych tenisowych zmaganiach w naszej szkole , a w szczególności reprezentantom gratulujemy! Drużynie dziewcząt życzymy dalszych sukcesów na etapie zawodów rejonowych.

Maciej Gwóźdź, Małgorzata Ziaja.