Sukces naszych uczniów

Nasi uczniowie: Eryk Zubrzycki i Piotr Ptasznik odnieśli olbrzymi sukces uzyskując tytuł Finalistów konkursu AI4Youth. Otrzymali go za projekt: “Automatyczna Lista Obecności”, czyli dziennik, który sam sprawdza obecność rozpoznając twarz uczniów. Projekt działa w oparciu o technologię rozpoznawania obrazu i sieci neuronowe oraz algorytmy sztucznej inteligencji.

Jest to konkurs na zakończenie udziału w ogólnoświatowym projekcie przygotowanym przez firmę Intel (którą zna chyba każdy z Was). Projekt ten na terenie Polski prowadzony był przez Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe pod patronatem Ministerstwa Rozwoju i Technologii.

Eryk i Piotr zostali zaproszeni wraz z przedstawicielem Dyrekcji naszego liceum oraz opiekunem: mgr inż. Tomaszem Janiołem na uroczystą Galę finałową projektu, która odbędzie się 3 listopada 2022 roku w budynku Ministerstwa Rozwoju i Technologii w Warszawie.

Serdecznie gratulujemy.