Noc Naukowców Politechniki Śląskiej 2021

Szanowni Państwo,

Centrum Popularyzacji Nauki, jako organizator z ramienia Politechniki Śląskiej zaprasza wszystkich miłośników nauki na kolejną, XVI edycję Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej 2021.

Tegoroczna edycja zaplanowana jest na 9 października br. /tj. sobota/ i odbędzie się w formie hybrydowej. Propozycją dla wszystkich zainteresowanych odkrywaniem nauki w ciekawy i niecodzienny sposób, będą aktywności on-line prowadzone na platformie ZOOM /wykłady, pokazy, konkursy/, aktywności on-line transmitowane na żywo w formie streakingu na kanale YouTube PŚ /pokazy, wykłady/, filmy on-line transmitowane także na kanale YouTube PŚ, oraz aktywności stacjonarne – warsztaty z udziałem uczestników prowadzone na żywo w trzech kampusach Politechniki Śląskiej w Gliwicach, Zabrzu i Katowicach. Szczegółowy program zamieszczony będzie na www.nocnaukowcow.com.pl we wrześniu br.

Mimo, iż do samego wydarzenia Nocy Naukowców 2021 pozostało parę miesięcy, już dziś zapraszamy wszystkich, i dużych i małych miłośników nauki do uczestnictwa w konkursach Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej 2021. W tym roku przygotowaliśmy ich dla Was aż pięć. Oto one:

  1. „Najmłodsi o nauce” – dla przedszkolaków oraz nauczycieli,
  2. „Eksperyment dla każdego: i małego i dużego – film popularnonaukowy” – dla zespołu uczniów pod kierownictwem nauczyciela.
  3. „Projekt prostej maszyny Rube’a Goldberga” – dla zespołu uczniów ze wsparciem nauczyciela,
  4. „Nauka nie jedno ma imię, czyli plastyczna opowieść o nauce” – dla dzieci i młodzieży
  5. „Przez żołądek do… nauki, czyli popisowe danie kuchni molekularnej” – dla młodzieży

Szczegółowe informacje dotyczące ww. konkursów zamieszczone są na www.nocnaukowcow.com.pl w zakładce konkursy.

Jesteśmy przekonani, że nasze propozycje konkursowe będą dla każdego z Was, nie zależnie od wieku, inspiracją i fantastycznymi doświadczeniami naukowymi. Na wasze prace konkursowe czekamy do 24 września br. Serdecznie zapraszamy!