Podwójne zwycięstwo Sempy!

To był wspaniały występ naszych sztafet przełajowych. 19 października w Parku Miejskim w Tarnowskich Górach rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu i Rejonu w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Nasza sztafeta żeńska w składzie: Aleksandra Krauze, Julia Nowak, Martyna Nowak, Emilia Bodora, Sonia Kałwak, Natalia Mecner, Katarzyna Stanek i Aleksandra Łątka nie pozostawiła złudzeń rywalkom prowadząc po piątej zmianie o kilkadziesiąt metrów przed kolejną drużyną. Wybiegającą na ostatnią zmianę Olę Krauze ( jedną z najszybszych zawodniczek na Śląsku) tylko kataklizm mógł pozbawić zwycięstwa. Przybiegła pierwsza ze sporą przewagą zdobywając kwalifikację do finału wojewódzkiego. Po rywalizacji dziewcząt przyszedł czas na wyścigi chłopców. Wszyscy zawodnicy naszej sztafety zaprezentowali wyrównany wysoki poziom dzięki czemu nasza męska sztafeta w składzie: Mateusz Szołtysek, Rafał Dolibóg, Damian Koza, Artur Ziaja, Jakub Pietrzyk, Piotr Pilarski i Kamil Potempa równie pewnie jak sztafeta żeńska zwyciężyła w wyścigu zdobywając kwalifikacje do finału wojewódzkiego. 30 października w Rudzie Śląskiej spotkali się mistrzowie 16 rejonów województwa śląskiego. Głównie szkoły mistrzostwa sportowego. Rywalizując w tak zacnym gronie sam start jest ogromnym sukcesem. Jednak nasze sztafety nie zamierzały odpuszczać. Po zaciętej walce do ostatnich metrów dziewczęta zajęły 11 miejsce ( pierwsze miejsce w drugiej dziesiątce) a chłopcy zakończyli rywalizację na miejscu 8.