Wycieczka do Wrocławia

W dniach 11-13.06.2018r. klasa 2E brała udział w wycieczce do Wrocławia.

Pierwszego dnia odwiedziliśmy wrocławskie zoo. Na 33 hektarach mieszka 5 tysięcy zwierząt, przedstawicieli 900 gatunków ze wszystkich kontynentów i środowisk. Po całodniowym zwiedzaniu udaliśmy się na odprężenie przy Hali Stulecia, gdzie wieczorem widzieliśmy nocny pokaz fontann.

W drugim dniu wyjazdu pojechaliśmy do Panoramy Racławickiej. Przedstawiono nam makietę, na której ukazane były położenia wojsk polskich i rosyjskich podczas bitwy pod Racławicami. Następnie weszliśmy na salę, gdzie znajdował się wielki obraz. Wyjątkowość tego malowidła polega na tym ,że zajmuje ono całą powierzchnię ścian. Stojąc na środku miało się wrażenie uczestnictwa w bitwie. Naszą uwagę zwróciły przedmioty leżące pod płótnem, które były idealnie dopasowane do kompozycji obrazu. Podziwiając dzieło, mieliśmy możliwość słuchania komentarza opisującego przebieg bitwy. Kolejnym punktem naszej wycieczki było Muzeum Pana Tadeusza na rynku we Wrocławiu. Znajduje się tam jedyny istniejący rękopis Mickiewiczowskiego „Pana Tadeusza” w otoczeniu kilkuset autentycznych manuskryptów, starodruków, grafik, obrazów, rzeźb i przedmiotów codziennego użytku, a wszystko uzupełnione ponad setką aplikacji i prezentacji multimedialnych. Muzeum to pozwala na podjęcie realnego dialogu z najciekawszymi wątkami kultury współczesnej.

W ostatni dzień uczestniczyliśmy w warsztatach edukacyjnych w Hydropolis, gdzie bawiliśmy się różnymi roztworami tworząc tęczę w probówce oraz eksplozję piany. Po tym udaliśmy się na taras widokowy w Sky Tower. Tam mogliśmy podziwiać Wrocław w pełnej okazałości z wysokości pięćdziesiątego piętra.

Wycieczkę zaliczamy do udanych, ponieważ wesoło i miło spędziliśmy czas i dowiedzieliśmy się wielu nowych i ciekawych rzeczy.