Udane starty naszych sportowców w pierwszym semestrze

Śmiało można powiedzieć, że rok szkolny 2016/2017 pod względem sportowym , jak do tej pory, jest najlepszy od wielu lat. Sukcesy naszych uczniów na szczeblu miejskim i powiatowym nie powinny już dziwić, natomiast warto podkreślić , że udało nam sie dwukrotnie uplasować w czołówce województwa !  Kalendarz zawodów szkolnych w pierwszym semestrze zwykle obfituje w rywalizację lekkoatletyczną. Nie inaczej było w tym roku, a nasze szkolne drużyny  nie miały sobie równych w regionie podczas Szkolnej Ligii LA oraz Sztafetowych Biegów Przełajowych. Wygrywając zawody szczebla powiatowego uczennice i uczniowie  popularnej „Sempy”  godnie reprezentowali nasz region w wojewódzkich finałach. Poszło bardzo dobrze – drużynowo zdobyto 5  miejsce  w wojewódzkich finałach Szkolnej Ligi lekkoatletycznej Dziewcząt a indywidualnie( Aleksndra  Krauze) mistrzostwo śląska na 400m i ( Małgorzata Kowalska) brązowy medl na 100m, gdzie rywalizuje się z takimi tuzami sportu jak Szkoły Mistrzostwa Sportowego , czy też szkoły z oddziałami sportowymi. Jest to powód do dumy.  Stare , ale jakże aktualne przysłowie „ dla chcącego nic trudnego” nabiera rzeczywistego wyrazu w kontekście  naszych jesienno – zimowych sukcesów. Mamy nadzieję, że drugi semestr roku szkolnego 2016/2017 będzie tak samo dobry lub nawet lepszy dla naszego sportu. Może w Nowym Roku 2017 liczba chętnych do sportu , utożsamiania się ze szkołą i reprezentowania jej zwiększy się i będziemy mieli jeszcze większe powody do radości ? Życzmy wszystkim , żeby Wam się chciało tak jak Wam się zwykle nie chce !