TYDZIEŃ Z SZEKSPIREM

18.04.2016 – 22.04.2016

W roku 2016  obchodzimy 400-lecie śmierci Wiliama Szekspira( 1564- 1616). Wiele instytucji kulturalnych  całego świata chce upamiętnić tego genialnego dramaturga.

W naszej szkole również obchodziliśmy tydzień Szekspirowski, w którym mogliśmy poznać różne ciekawostki na temat życia wybitnego pisarza. Jak, dlaczego, kim był  Szekspir i co stworzył, jak się żyło w czasach jemu współczesnych – to tylko kilka pytań, na które mogliśmy odpowiedzieć. Cytaty rozwieszone na drzwiach sal oraz prezentacje, które odbyły się w naszej szkole przybliżyły nam czasy Elżbietańskie i zaspokoiły naszą ciekawość. Prelekcje filmów: Zakochany Szekspir , Makbet oraz Elżbieta I   uzupełniły te informacje. Wystawa poświęcona miejscu urodzenia Szekspira ( Stratford – upon- Avon) oraz recenzje książek współczesnych pisarzy, opartych  na  uniwersalnych wątkach  zaczerpniętych  z tragedii i komedii Wiliama Szekspira, stanowiły tło tamtych wydarzeń.
Tylko u nas!