Turniej „królewskiej gry”

W czwartek 9.11. w auli I LO odbyło się nietuzinkowe wydarzenie, po wielu latach powróciliśmy do turnieju „królewskiej gry”.
Zawody zostały otwarte przez panią dyrektor Barbarę Gierak Pawlak, a nad przepisami szachowymi i rywalizacją w duchu fair play czuwała Pani sędzia Agata Binkowska. Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund 15 – minutowych.
Mistrzostwa cieszyły się dużym zainteresowaniem, do szachownic zasiadło 34 zawodników. Uczestnicy rozgrywali emocjonujące partie, starając się wykazać strategię błyskotliwymi posunięciami. Atmosfera była nasycona skupieniem, a gracze analizowali plansze z zaangażowaniem. Po wielu fantastycznych zagraniach i spektakularnych pojedynkach udało się wyłonić laureatów zawodów.
1 miejsce – Mikołaj Michalak kl. 2d
2 miejsce Jakub Krzak kl.3c
3 miejsce Remigiusz Zalewski kl. 1d
Finaliści otrzymali puchary i dyplomy, a zwycięzca Mikołaj Michalak został nagrodzony pucharem przechodnim, który zostanie przekazany przyszłorocznemu mistrzowi. Wręczona została również statuetka Mateuszowi Ferencowi z kl. 2d, który zajął najwyższe miejsce wśród zawodników niezrzeszonych w klubie i nieposiadających kategorii.
Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie oraz trzymamy kciuki za reprezentantów naszej szkoły, którzy za parę dni zmierzą się w Licealiadzie Szachowej.
Szczególne podziękowania składamy Klub Szachowy TG Mat, za pomoc i wsparcie w organizacji zawodów.