Sukces w międzynarodowym konkursie CanSat 2024

Grupa uczniów z klasy 3d w składzie Kamil Sołtysik, Kajetan Nocoń, Jakub Zalewski, Wiktor Joszko, Maciej Sikora i Paweł Chochliński przeszła do 2 etapu międzynarodowego konkursu CanSat 2023/2024.

Uczniowie budują satelitę o nazwie Procitardius, która za pomocą autorotacji będzie spowalniać swój lot. Więcej informacji na temat chłopaków i ich działań można znaleźć na ich social mediach.

https://instagram.com/procitardius?igshid=MXdydThvZzhvZXl5YQ==

https://www.youtube.com/@Apollo-Protar

https://www.facebook.com/profile.php?id=61552510731440

tiktok.com/@procitardius

Zachęcamy do zaobserwowania i przesłania linków dalej, aby więcej osób mogło się dowiedzieć o tym przedsięwzięciu.

CanSat to międzynarodowe wyzwanie Europejskiej Agencji Kosmicznej, podczas którego młodzież  konstruuje symulatory sond kosmicznych oraz przeprowadza za ich pomocą badania naukowe. Program zaczyna się od szkolenia, więc udział w nim może wziąć każdy. Zadania w drużynach są podzielone na wiele obszarów, takich jak: konstruowanie, programowanie, raportowanie, zbieranie i analiza danych, działania promocyjne i edukacyjne. Dzięki temu każdy może znaleźć zakres prac dopasowany do swoich zainteresowań. To bardzo interdyscyplinarny i holistyczny program, świetna szansa na integrację uczniów i budowanie kompetencji XXI wieku w tym pracy zespołowej i projektowej. Spis drużyn które przeszły do drugiego etapu można zobaczyć pod poniższym linkiem .

Życzymy chłopakom powodzenia i trzymamy za nich kciuki!

CanSat 2023/2024