Wymiana szkolna

      Od 10.06. do 16.06 gościli w naszej szkole uczniowie z niemieckiej szkoły w Wildau.                  Program spotkania to wiele wspólnych przedsięwzięć o charakterze edukacyjnym i turystycznym.          Przez pierwsze dwa dni młodzież miała okazję zapoznać się ze sobą i z rodzicami spędzając sporo czasu  w rodzinach i uczestnicząc we wspólnym wypadzie na kręgle, w spotkaniach przy ognisku, a także przy wspólnym grillowaniu. Uczniowie niemieccy uczestniczyli w kilku lekcjach wraz ze swoimi polskimi koleżankami i kolegami, poznali historię szkoły i Tarnowskich Gór, zwiedzili miasto i Kopalnię Zabytkową, zobaczyli najważniejsze miejscowości naszego regionu ( Katowice i Gliwice), odwiedzili Muzeum Śląskie   w Katowicach, Radiostację i Palmiarnię w Gliwicach. Mieli również możliwość spędzenia dnia w Krakowie, gdzie zapoznali się z historią tego wspaniałego miasta i jego architekturą. Najfajniejsze były wspólne wieczory, gdzie przy przygotowywaniu posiłków i w trakcie dobrej zabawy nawiązywały się prawdziwe przyjaźnie.                                                                                                                                          Ostatniego dnia polscy uczniowie wraz z rodzicami odwieźli niemieckich uczniów do Katowic, pożegnali ich i tym samym zakończyli spotkanie w Polsce.

Przed nami wyjazd do Wildau. Na pewno wrócimy tak samo zadowoleni, jak zadowoleni wyjeżdżali do swoich domów nasi niemieccy przyjaciele.

Polsko-Niemieckie spotkanie młodzieży było możliwe dzięki wsparciu finansowemu instytucji  Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.