Trochę historii, trochę relaksu… – Integracja ścieżką Tarnowskich Gór

            24 września 2020 klasa I c wyruszyła do centrum Tarnowskich Gór na wycieczkę integracyjną. Początek nauki w nowej szkole bywa stresujący dla wszystkich, a spędzanie wielu godzin w ławie szkolnej nie sprzyja integracji klasy. Dlatego też dobrym pomysłem na poznanie siebie lepiej poza szkołą była kilkugodzinna wycieczka, która dała młodzieży dużo radości, ale także sprzyjała lepszemu poznaniu regionu, w którym mieszkamy.

            Jak się okazało, w klasie liczącej 30 osób tylko 8 osób mieszka w Tarnowskich Górach. Pozostała część klasy dojeżdża z okolicznych miejscowości, dlatego zwiedzanie centrum miasta z wysoko wykwalifikowanymi przewodnikami okazało się strzałem w dziesiątkę. W wyprawie po Rynku i ulicy Krakowskiej towarzyszył nam pan Mariusz Jarząbek z Centrum Informacji Turystycznej w miejskim Ratuszu, a drzwi kościoła ewangelickiego oraz bramę cmentarza  żydowskiego przy ulicy Gliwickiej otworzył nam pan Marek Panuś z tarnogórskiego Muzeum. Obaj panowie niezwykle ciekawie snuli opowieści, jak to onegdaj toczyło się życie w naszym uroczym i zabytkowym mieście.

            Przy pięknej, słonecznej pogodzie część osób spędziła kilka chwil na relaksie przy pysznych lodach, a na koniec klasa podzieliła się na dwie grupy – „Uciekających” i „Poszukiwaczy.” Rozpoczęliśmy grę w podchody, pod czujnym okiem wychowawczyni, pani Klaudii Boreckiej Krzemień oraz pani Izabeli Dzięciołowskiej. Grupa „Uciekających” przygotowała kilka ciekawych zadań, które grupa „Poszukiwaczy” musiała rozwiązać oraz rozpoznać wskazówki prowadzące do celu – ruszając z polany parkowej w stronę Rynku trasą zaplanowaną wcześniej. Wszyscy przeżywali pozytywne emocje, a obie grupy wywiązały się ze swoich zadań koncertowo. Pierwsza wycieczka klasowa okazała się niezwykle udana i pozwoliła się poznać dużo lepiej.