WSB w Dąbrowie Górniczej

18 listopada 2019 r. w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości kl.a pod opieką nauczyciela podstaw przedsiębiorczości Pani Ewy Półtorak-Rygulskiej i wychowawcy Pani Aleksandry Dydak wzięła udział w wykładach w Akademii Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Szkolenie ”Czego można się spodziewać zaczynając własny biznes i jak się do tego przygotować? Czy każdy powinien zostać przedsiębiorcą?” prowadził Pan doktor Tomasz Kasprowicz. Wykładowca oprócz zajęć ze studentami na uczelni od wielu lat prowadzi własną firmę- podzielił się swoim doświadczeniem odnośnie drogi zawodowej. Wskazał, że przy wyborze ścieżki kariery w świecie biznesu należy zadać sobie pytanie, co jest dla nas w życiu ważne, np. pieniądze, wyzwanie, niezależność, stabilność, pasja, czas wolny? .Jego tematyka pomoże nam w przyszłości założyć działalność gospodarczą generującą zysk.

Wysłuchanie prezentacji o akademii – jej atutach, kierunkach studiów, systemach stypendialnych wzbogaciły naszą wiedzę odnośnie dokonania w przyszłości wyboru studiów oraz mogliśmy się poczuć jak prawdziwi studenci.