Sempa w pochodzie gwarkowskim

Gwarki 2018 już za nami. Jak zwykle największą atrakcją dla wielu był barwny pochód, który w niedzielę 9.09.2018 przeszedł ulicami miasta. W tym roku wzięła w nim udział także Sempa.
Uczniowie klas: II b, II c, II d i I b wspaniale prezentowali się w orszaku. Na zdjęciach widać postać generałowej Elżbiety Zawackiej, kobiety niezłomnej, żołnierza. Ta niezwykła i mężna kobieta była także pierwszą kobietą-cichociemną. Przed wojną uczyła ona w naszej szkole. Postać gen. Zawackiej oraz jej świty doskonale zaprezentowały w pochodzie uczennice klas II c i II d.
Poza częścią historyczną Sempę było także widać w części współczesnej. Nasi uczniowie dumnie kroczyli w czarnych biretach, prezentując głoszone przez nasze liceum hasła, a także przypominając o zbliżającym się wielkimi krokami Jubileuszu szkoły.