Wspaniały występ naszych biegaczy – II m podczas FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO!

Tego nikt się nie spodziewał ! Rankiem 23.04.2018 nasza drużyna, jadąc na Wojewódzki Finał Drużynowych Biegów Przełajowych Szkół Ponadgimnazjalnych, nie liczyła na nic więcej prócz miejsca w pierwszej dziesiątce. Mieliśmy dostać lekcję od funkcjonujących   na śląsku Szkół Sportowych i Szkół Mistrzostwa Sportowego  Znany frazes „ sport jest piękny, bo nieprzewidywalny” i tym razem okazał się być prawdziwy. Po fantastycznym biegu nasza drużyna w składzie: Mateusz Pasek, Rafał Dolibóg, Artur Ziaja, Damian Koza, Kamil Potempa oraz Kamil Wójcik , sięgnęła po wicemistrzoswo Województwa Śląskiego. Każdy z „naszych” chłopaków pobiegł zdecydowanie powyżej wszelkich oczekiwań , często wyprzedzając biegaczy trenujących wyczynowo.  Warto wspomnieć, że zanim szkoły wystąpiły w zawodach rangi wojewódzkiej , musiały przebrnąć przez zawody rejonowe oraz powiatowe. Do rywalizacji w swoich regionach przystąpiło ponad 600 szkół ponadgimanzjalncych na całym śląsku, a najlepsi spotkali się właśnie 23.04.2018 w Mysłowicach. II m w województwie w ramach tak rozbudowanych i trudnych zawodów jest wynikiem jak z bajki, a sukces ten będzie naprawdę trudno powtórzyć w przyszłości.

Ale kto jak nie my !? Niech żyje „ SEMPA”!