Rok Zbigniewa Herberta – odsłona pierwsza i druga

 

Za nami już dwa etapy obchodów ROKU HERBERTA w naszej szkole. Uczniowie uczestniczący w realizacji tego projektu zobowiązani byli do wykonania prac plastycznych poświęconych oczywiście postaci wybitnego poety.

Pierwsze zadanie polegało na zaprojektowaniu i wykonaniu oryginalnego plakatu anonsującego ROK HERBERTA w nietypowy sposób – z zachowaniem konwencji listu gończego. Mistrzyniami tej formy plastycznej okazały się uczennice klasy Ic Natalia Paszkowska i Dominika Strusińska.

Kolejnym przedsięwzięciem był konkurs dla klas pierwszych na plakat przedstawiający w interesujący i oryginalny sposób kalendarium życia i twórczości Zbigniewa Herberta, z wykorzystaniem materiałów źródłowych pochodzących ze strony Dzieje.pl – portalu Muzeum Historii Polski. Spośród zgłoszonych do konkursu plakatów polonistyczne jury wyłoniło dwie zwycięskie prace. I tym razem zwyciężyły uczennice klasy Ic Natalia Paszkowska i Dominika Strusińska w towarzystwie Marka Ryboka z Ie oraz ex aequo uczennica klasy Id Elżbieta Buchenfeld.

Ekspozycję zwycięskich prac można podziwiać w bibliotece szkolnej. Laureatom, ale też wszystkim uczestnikom konkursów gratulujemy interesujących pomysłów oraz talentów plastycznych.