Nauka wokół nas na Wydziale Nauk Technicznych i Ścisłych w Chorzowie

15 września uczniowie klasy 2D uczestniczyli na Wydziale Nauk Technicznych i Ścisłych w Chorzowie w zajęciach NAUKA WOKÓŁ NAS 2023.Wykłady były podzielone na 3 części:

Ogień – magia, chemia i alchemia, na których mogliśmy się dowiedzieć, co ciekawego mogą znaleźć chemicy w strzelających płomieniach ogniska, co jest potrzebne, żeby wskrzesić płomień, jak zmienić jego kolor oraz czym można gasić ogień

Poruszająca elektryczność – podczas wykładu dowiedzieliśmy się, w jaki sposób elektryczność zmieniła życie człowieka, zobaczyliśmy wiele elektryzujących doświadczeń, a przez nasze ciała przepłynął prąd. Poruszająca elektryczność pobudziła nawet najbardziej opornych.

Odkrywanie zaskakujących faktów w codziennych materiałach – podczas zajęć odkryliśmy na nowo materiały naturalne i inżynierskie, które spotykamy w codziennym życiu. Przez przykłady i eksperymenty zgłębiliśmy ich właściwości i dowiedzieliśmy się, jakie niesamowite zjawiska fizyczne i chemiczne kryją się w poszczególnych materiałach.