Sezon sportowy rozpoczęty

W sobotę 9 września w Parku Miejskim w Tarnowskich Górach odbył się XIV Bieg Sedlaczka .

Przy sprzyjającej pogodzie i przemiłym towarzystwie pani Kamili Lićwinko (halowej mistrzyni świata w skoku wzwyż , brązowej medalistki tegorocznych Mistrzostw Świata w Londynie),nasi uczniowie rywalizowali na dystansach 1000 metrów ( dla dziewcząt) i 1800 metrów (dla chłopców). Rywalizacja była bardzo zacięta i wyrównana. Ostatecznie wśród dziewcząt zwyciężyła Aleksandra Krauze z klasy IIb, a w rywalizacji chłopców drugie miejsce zajął Mateusz Pasek z klasy IIId.

W klasyfikacji drużynowej wśród chłopców nasza szkoła wywalczyła II miejsce, a dziewczęta otarły się o podium zajmując IV miejsce.