MISTRZOWIE POWIATU TARNOGÓRSKIEGO – DRUŻYNA Z KLASĄ!

14 maja w Radzionkowie odbyły się zawody w piłce nożnej 6-osobowej, organizowane przez Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Radzionkowie. W turnieju udział wzięło aż 11 drużyn, podzielonych na dwie grupy. Do półfinałów awansowały po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy.

Z grupy A awans wywalczyły Mechanik i Kolejówka, natomiast z grupy B – Gastronomik oraz nasza Sempa!

Początek turnieju nie był dla naszej drużyny łatwy. Gra momentami była nierówna, ale zespół pokazał ogromny charakter, wolę walki i prawdziwego ducha drużyny. Zawodnicy zostawiali serce na boisku, wspierali się nawzajem i walczyli o każdą piłkę aż do ostatniego gwizdka. Ta determinacja przyniosła efekt – pięć ostatnich meczów zakończyliśmy zwycięstwami!

W półfinale Sempa pewnie pokonała Mechanika 3:0, awansując do finału, gdzie czekała już Kolejówka. Wielki finał również należał do nas – po fantastycznym meczu wygraliśmy 3:0 i zdobyliśmy tytuł Mistrza Powiatu Tarnogórskiego!

Na szczególne uznanie zasługuje postawa kilku absolwentów naszej szkoły, którzy tego samego dnia zdawali egzamin maturalny. Mimo ważnego wydarzenia nie zostawili drużyny – zaraz po egzaminach szybko przyjechali, aby wspierać kolegów i razem walczyć o zwycięstwo. To pokazuje, czym naprawdę jest drużyna i szkolna jedność!

Mecz o 3. miejsce wygrał Mechanik.

To ogromny sukces naszej szkoły – po latach walki i coraz lepszych wyników w końcu sięgnęliśmy po upragnione 1. miejsce!

Gratulujemy całej drużynie i życzymy dalszych sukcesów!

Skład drużyny:

  1. Borys Kroteniuk– 1b
  2. Karol Bajger – 1d
  3. Filip Karaś – 1d
  4. Nikodem Mazur – 1g
  5. Igor Krusz – 3a
  6. Maciej Pluta – 4a
  7. Jarosław Kowolik – 4c
  8. Szymon Lipiński – 4d
  9. Tobiasz Tyrtania – 4d
  10. Wojciech Banisz – 4e
  11. Paul Minor – 4e

Opiekun: Krzysztof Słodczyk