Uczennice klasy 3b w akcji!

Wczoraj chętne uczennice klasy 3b uczestniczyły w warsztatach w Zespole Szkół Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach. Podczas zajęć pt. „Pracownia opiekuna medycznego od kuchni” dziewczyny mogły na chwilę wcielić się w rolę personelu medycznego. Odważne uczestniczki trenowały pobieranie krwi, wykonywanie zastrzyków oraz stawianie baniek. Dodatkowo każda chętna osoba mogła sprawdzić swoje parametry życiowe: ciśnienie, Czytaj dalej


Turbolandeskunde

Uczennice naszego liceum wzięły w piątek (17.04.2026) udział w etapie rejonowym ogólnopolskiego konkursu języka niemieckiego „Turbolandeskunde”, który odbył się w Katowicach. Konkurs sprawdza wiedzę z zakresu geografii, historii, kultury, polityki i gospodarki krajów niemieckojęzycznych (w tym roku Austrii). Uczestnicy pracują w trzyosobowych zespołach, odpowiadając na pytania w języku polskim i niemieckim. Do etapu rejonowego zakwalifikowały Czytaj dalej


Sukcesy sportowe

Piotr Góra z klasy 1b, zawodnik klubu DK Gwarki, ponownie świetnie zaprezentował się w kolejnej edycji Pucharu Polski w kolarstwie górskim. Tym razem, podczas zawodów w Rząśniku, zajął drugie miejsce i został liderem Pucharu Polski MTB XCO w kategorii junior młodszy! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Sukcesy z filozofii

Nasi uczniowie: Barbara Drosik z klasy 1c, Karolina Glomb i Hanna Nalewajka z klasy 1e, Jan Wikarek z klasy 1g, Emilia Olchawa oraz Oliwia Dziurka z klasy 1b (opiekun: p. Monika Ruda) zostali finalistami Ogólnopolskiego Konkursu z Filozofii. 18 kwietnia rywalizowali w Krakowie z najlepszymi uczniami w Polsce. Oliwia Dziurka została laureatką konkursu i uzyskała Czytaj dalej


Realacja nr 3 klasy 3f

Po zwiedzaniu Roskilde wróciliśmy do stolicy, aby podziwiać piękny pałac Rosenborg – dawną rezydencję podmiejską królów Danii. Widzieliśmy korony królewskie, drogocenne klejnoty oraz wiele innych ważnych królewskich przedmiotów. Po zwiedzaniu pałacu pojechaliśmy do Karlskrony, gdzie zameldowaliśmy się na promie Stena Estelle, skąd – z małym opóźnieniem – wypłynęliśmy w stronę Polski. Rano, dokładnie o godzinie Czytaj dalej


Wycieczka klasy 2a

17 kwietnia br. klasa 2a wróciła z trzydniowej wycieczki do Torunia, Gdańska, Gdyni i Malborka. To były trzy dni niezapomnianych wrażeń – żywa lekcja historii, ale też mnóstwo pozytywnej energii i uśmiechu we wspólnym gronie. W Toruniu wzięliśmy udział w piernikowych warsztatach, a w Gdańsku i Gdyni ogromne wrażenie wywarły na nas Muzeum II Wojny Czytaj dalej