Warsztaty chemiczne klasy 3b na Uniwersytecie Śląskim

W poniedziałek 10 lutego klasa 3b wzięła udział w drugim cyklu warsztatów chemicznych w ramach projektu „Chemia dla Zielonej Gospodarki: Inicjatywa Edukacyjna”  Zajęcia odbyły się na Wydziale Nauk Ścisłych i Technicznych w Chorzowie. Uczniowie otrzymywali gazy oraz badali ich właściwości. Przeprowadzali m.in. reakcję kwasu octowego z sodą oczyszczoną w celu otrzymania dwutlenku węgla oraz reakcję Czytaj dalej


Sempa na nartach!

Dzisiaj spędziliśmy świetny dzień na stoku w Sportowej Dolinie w Bytomiu!  Było dużo śmiechu, świetnej zabawy i sportowej rywalizacji. Pogoda dopisała, a nasi uczniowie pokazali, że mają prawdziwego ducha narciarskiego!   Dziękujemy wszystkim za udział i już nie możemy się doczekać kolejnych wyjazdów!     


Sempa na podium Finału Licealiady w Siatkówce Juniorek

10 lutego br. uczennice naszej szkoły wywalczyły srebro w Finale Licealiady w Siatkówce Juniorek. Pierwszy półfinał został rozegrany pomiędzy Chemikiem i Ekonomikiem, który zakończył się wynikiem 2:0 dla Chemika. W drugim półfinale nasze uczennice stanęły do rywalizacji z zawodniczkami z Kolejówki, gdzie gładko wygrały mecz, który zakończył się 2:0. Tym sposobem wygrani z półfinałów, czyli Czytaj dalej