W poniedziałek 10 lutego klasa 3b wzięła udział w drugim cyklu warsztatów chemicznych w ramach projektu „Chemia dla Zielonej Gospodarki: Inicjatywa Edukacyjna” Zajęcia odbyły się na Wydziale Nauk Ścisłych i Technicznych w Chorzowie. Uczniowie otrzymywali gazy oraz badali ich właściwości. Przeprowadzali m.in. reakcję kwasu octowego z sodą oczyszczoną w celu otrzymania dwutlenku węgla oraz reakcję Czytaj dalej

