Dzień dziecka w Sempie

Dnia 4 czerwca w Sempie odbył się Dzień Dziecka połączony z Dniem Kariery.
Każda klasa brała udział w Jarmarku Międzynarodowym, występach artystycznych naszych uczniów oraz w prelekcjach i warsztatach tematycznych prowadzonych przez zaproszonych gości.
W gronie osób, które w tym dniu odwiedziły nasze liceum znaleźli się m.in.: żołnierka, położna, stewardesa, pracownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, pilot wycieczek, marketingowiec z branży IT oraz firma LS Airport Services z lotniska w Katowicach Pyrzowicach. Dodatkowo nauczyciel naszego liceum prowadził wykład z biotechnologii.
Dzięki temu, że zaproszeni goście reprezentowali bardzo szeroki wachlarz profesji, młodzież mogła dowiedzieć się jak w obecnych czasach wyglądają różne ścieżki zawodowej kariery oraz poznać ciekawostki i realia współczesnych zawodów.
W Jarmarku Międzynarodowym klasy pierwsze i drugie przygotowały stoiska z jedzeniem charakterystycznym dla danego państwa. Dzięki zaangażowaniu uczniów, udało się zabrać
aż 1 672,70 zł.
Bardzo dziękujemy za przygotowanie smacznych potraw i przekąsek.