Zawody z plażówki

31 maja na boiskach Rockets Center w Tarnowskich Górach odbyły się organizowane przez naszą szkołę Powiatowe Mistrzostwa Szkół Ponadpodstawowych w Siatkówce Plażowej. Dopisało wszystko: frekwencja, pogoda i dobre humory uczestników. Zarówno wśród dziewcząt, jak i chłopców rywalizowało 8 szkół. Turniej rozegrano systemem brazylijskim. Każdy mecz trwał 1 set do 21 punktów, a dopiero w meczach o 1 i 3 miejsce zawodnicy walczyli przez 2 sety do 15 punktów. Nasze drużyny broniły tytułu Mistrza Powiatu, ale ich dobra gra i zaangażowanie nie wystarczyły do pokonania grających jeszcze lepiej przeciwników. Śmiało możemy jednak stwierdzić, że w porównaniu do roku ubiegłego, poziom tych rozgrywek był dużo wyższy. Żartobliwie dodamy tylko, że do oddania mistrzowskiego tytułu skłoniła naszych uczniów gościnność, jaką chcieli okazać jako gospodarze turnieju. 😉
 
Klasyfikacja końcowa juniorek:
1 SMS Radzionków 
2 Staszic 
3 Ekonomik 
4 Sempa
5-6 Chemik, Kolejówka
7-8 Salezjanie, Budowlanka 
 
Klasyfikacja końcowa juniorów: 
1 Budowlanka 
2 Ekonomik 
3 Chemik 
4 Kolejówka
5-6 Nakło, Sempa
7-8 Staszic, Mechanik 
 
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, którzy będą reprezentować nasz powiat na zawodach wojewódzkich i trzymamy za nich kciuki, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za świetną grę, wytrwałość oraz bezpieczną i uczciwą grę. 💪
 
Reprezentanci naszej szkoły: 
Maja Klabis 2B
Maria Gajda 3E
Nicola Broncel 4F
Bartłomiej Klimek 2D
Wojciech Ziaja 2D
Jakub Jastrzębski 2D
Dawid Chromy 2D