PODSUMOWANIE ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO KLAS CZWARTYCH

Myśleć to co prawdziwe, czuć to co piękne i kochać co dobre – w tym cel rozumnego życia.
(Platon)


Słowami starożytnego filozofa p. dyr. Barbara Gierak-Pawlak rozpoczęła swoje wystąpienie skierowane do tegorocznych maturzystów, po raz ostatni odwiedzających mury I LO im. Stefanii Sempołowskiej jako jej uczniowie.


W piątek 28.04.2023 r. odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego uczniów klas czwartych. W szkolnej auli zebrali się bohaterowie tego dnia – absolwenci pięciu maturalnych klas. W bieżącym roku szkolnym nasze liceum ukończyło 148 uczniów. Oficjalna część uroczystości obejmowała – poza wystąpieniem p. Dyrektor – wręczenie świadectw ukończenia szkoły oraz nagród i wyróżnień dla szeregu wybitnych absolwentów. Świadectwo z wyróżnieniem otrzymały 54 osoby. Powodem szczególnej satysfakcji mogła być również liczna grupa uczniów nagrodzonych w kilku kategoriach wyróżnień.


Dominik Kita (4h) – PRIMUS INTER PARES – nagroda przyznawana uczniowi o najwyższej średniej ocen i szczególnych osiągnięciach


Kacper Matyja (4e), Jessica Aniśkiewicz, Łukasz Gralewski (4f), Eryk Zubrzycki (4h) – NAUKOWIEC 2023 r.


Nicola Broncel (4f), Kacper Basan (4g), Dominika Hewig (4i) – MISTRZ SPORTU 2023 r.

Maja Michalska (4g), Mateusz Swoboda, Marcin Szyda (4h) – SPOŁECZNIK 2023 r.

Piotr Gabryś (4g) – CICHY BOHATER SEMPY


W uroczystości wzięli też udział przyszłoroczni maturzyści – uczniowie klas trzecich. To oni wystąpili w roli konferansjerów, przygotowali oprawę artystyczną oraz obdarowali swoich starszych kolegów okolicznościowymi upominkami.
Tegorocznych maturzystów czekają teraz dni szczególnie wytężonej pracy i przygotowań do jednego z najważniejszych egzaminów w życiu. Życzymy im więc, by wytrwałość i zaangażowanie znalazły odzwierciedlenie w doskonałych wynikach, a matura stała się przepustką do dalszego rozwoju i osiągania jeszcze wielu wspaniałych sukcesów.

 

Zapraszamy do fotorelacji z tego wydarzenia:

https://drive.google.com/drive/folders/1ht8gD_EfuhVBbYczDDDrbPh7vUPVHkSl?usp=share_link