Zawody w piłce ręcznej dziewczyn

1 marca odbyły się finały Powiatowej Licealiady w piłce ręcznej dziewcząt, a reprezentacja naszej szkoły rozegrała 2 bardzo emocjonujące mecze.
W pierwszym meczu z Chemikiem długo utrzymywał się bezbramkowy remis. Zawodniczki obu drużyn zdecydowanie potrzebowały więcej czasu na zapoznanie się z dużą hala sportową i piłką. Jednak w ostatnich sekundach 1 połowy padła długo wyczekiwana bramka w wykonaniu Emilii Stojek, dzięki czemu nasze dziewczyny wyszły na prowadzenie. 2 połowa meczu była już bardziej agresywna, sędzia kilkukrotnie musiał ukarać minutową karą, a czasem nawet podyktował rzut karny. Niestety to Chemik strzelił nam dwie bramki i prowadził 2:1. Tymczasem w końcówce gry Michalina Przybylska skutecznie przechwyciła piłkę, doprowadzając do akcji 1 na 1 z bramkarzem. Na szczęście piłka pewnie wylądowała w bramce przeciwniczek, wyrównując wynik 2:2 i to właśnie remisem zakończyło się całe 20 minutowe spotkanie. Sędzia podyktował rzuty karne, które miały decydować o zwycięstwie w całym meczu. Trenerka naszej drużyny wybrała Michalinę Przybylską, Agatę Kandzia i Wiktorię Masłykę, do wykonania najważniejszych rzutów. Przybyło wielu kibiców, którzy w najważniejszym dla nas momencie głośno dopingowali przede wszystkim naszej bramkarce, Róży Jeleniak, która pewnie obroniła pierwszy rzut przeciwniczek. Natomiast Michalina jako pierwsza pokonała bramkarkę z Chemika. Róża swoją pewnością speszyła zawodniczkę z chemika, która totalnie chybiła, nie trafiając nawet w światło bramki. Przeciwniczki jednak się nie poddawały i obroniły rzut Agaty, ale zdecydowanie to Róża została gwiazdą tego meczu i po raz drugi obroniła rzut, dzięki czemu Wiktoria nawet nie musiała wykonywać swojej próby. Mogłyśmy cieszyć się ze zwycięstwa!
Zmęczone i szczęśliwe obserwowałyśmy mecz faworytek turnieju, czyli szkoły Staszica z walecznymi dziewczynami z Chemika. Mecz był bardzo wyrównany i nerwowy. Teoretycznie mocniejsze zawodniczki robiły sporo błędów, ale jednak doświadczenie pozwoliło wygrać Staszicowi 3:1.
Nadszedł czas na finał – Sempa vs Staszic. Z wielką nadzieją weszłyśmy w mecz i to my dzięki rzutowi karnemu Weroniki Masłyki wyszłyśmy na prowadzenie. Można śmiało powiedzieć, że całe spotkanie było bardzo zacięte i emocjonujące, a w dodatku kibice obu szkół głośno dopingowali swoje drużyny. Niestety było wiele przewinień, rzutów karnych oraz dobrze przygotowanych akcji przeciwniczek. Nasze dziewczyny nie wykorzystały kilku rzutów karnych i przegrywaliśmy 6:1. Michalina Przybylska przełamała złą passę karnych i doprowadziła do wyniku 6:2. Mecz był zdecydowanie za krótki, ale ten celny rzut pobudził nasze piłkarki do wykonania dobrej akcji przez Nicolę Broncel, która “oczyściła” drogę Agacie Kandzia, doprowadzając do wyniku 6:3. Ostatnie sekundy meczu, kolejny karny tym razem dla przeciwniczek, które zakończyły mecz z wynikiem 7:3.
Mimo małego doświadczenia Sempa zdobyła zaszczytne srebro, z którego zdecydowanie możemy być dumni! Dziewczyny miały pełną radość z gry, zostawiły serducha na boisku, a zdobyte siniaki będą im przypominały o pięknej i emocjonującej grze. Natomiast na największe wyróżnienie zasłużyła Róża Jeleniak, która po raz pierwszy mierzyła się z obroną bramki i wyszło jej to bardzo dobrze!

Skład naszej reprezentacji prowadzonej przez Agnieszkę Bonk:
Stojek Emilia (1 bramka)
Szyguła Emilia
Kandzia Agata (1 bramka)
Jeleniak Róża (nasze MVP)
Szyguła Hanna
Ludyk Kinga
Odziemek Nadia
Szewczyk Julia
Broncel Nicola
Masny Katarzyna
Przybylska Michalina (3 bramki)
Masłyka Wiktoria (1 bramka)

Dziękujemy za zdjęcia.
Gratulujemy sukcesu i z nadzieję patrzymy na przyszły rok. 🤗