Bieg Wilczym Tropem

2 marca nasza szkoła wzięła udział w XI edycji ogólnopolskiego projektu “Bieg Tropem Wilczym”, który upamiętnia żołnierzy polskiego podziemia antysowieckiego z lat 1944-1963. W dniu 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci “Żołnierzy Wyklętych” i to właśnie na cześć ostatniego poległego żołnierza (Józefa Franczak ps. “Lalek”) w roku 1963 roku, ustalono dystans tego biegu.
W tym roku ponad 500 szkół z całej Polski zgłosiło się do udziału w tegorocznej edycji biegu ku czci niezłomnych i nie mogło zabraknąć również naszej szkoły. Zgłosiło się 19-stu zawodników, którzy w przyjaznych okolicznościach rywalizowało ze sobą na miejskim Stadionie Sportowym “TS Gwarek”. Pogoda nam dopisała, o co chyba najbardziej się martwiliśmy. Wszyscy uczestnicy bez problemu pokonali dystans 1963 m (niespełna 5 okrążeń stadionu). Na mecie czekała na nich gorąca herbata oraz ciasteczko proteinowe, aby odzyskać choć trochę energii po wyczerpującym biegu.
Uczestnicy biegu:
Aniśkiewicz Jessica
Broncel Nicola
Klabis Maja
Marzec Martyna
Plotecka Martyna
Rybak Natalia
Basan Kacper
Gabryś Piotr
Gałuszka Bartosz
Jachowicz Konrad
Kawczyk Oskar
Kubiś Paweł
Kochel Jan
Nolewajka Gabriel
Pietraszewski Antoni
Rajnich Tomasz
Sutor Maciej
Wesołowski Dawid
Wojewodzic Karol

Wśród dziewcząt najlepsza okazała się Nicola Broncel, a u chłopców Jan Kochel.

Serdecznie dziękujemy za chętny udział w wydarzeniu i gratulujemy osiągniętych wyników. Zdecydowanie chcemy to powtórzyć za rok!