SPOTKANIE NASZYCH UCZNIÓW Z DOKTOREM OLAFEM LUBASEM I AKCJA “POLA NADZIEI”

W piątek 17 lutego uczniowie klas I i II uczestniczyli w spotkaniu z doktorem Olafem Lubasem ordynatorem Kamiliańskiego Centrum Medycyny Paliatywnej. Podczas prelekcji młodzież miała okazję zapoznać się z historią powstania i funkcjonowania oddziału paliatywnego oraz domowego Hospicjum Królowej Pokoju. Każdego roku w obu tych placówkach wielu chorych przebywa pod fachową opieką lekarzy, pielęgniarek, psychologów i wolontariuszy.

Ważnym elementem spotkania było zachęcenie uczniów do włączenia się w ogólnopolską akcję „Pola Nadziei”.
Szkolne Koło Wolontariatu zaprasza uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w akcji, która będzie miała miejsce w Tarnowskich Górach i okolicach w następujących terminach: 25 i 26 marca oraz 1 i 2 kwietnia.