Warsztaty projektowe kl. 1E w American Corner w Katowicach.

W chłodny, listopadowy dzień 18.11.2022, klasa 1e udała się do Centrum Kultury i Informacji o USA American Corner w Katowicach, aby uczestniczyć w inspirujących warsztatach w języku angielskim. Towarzyszyły im panie Klaudia Borecka-Krzemień oraz Agnieszka Bonk.
American Corner jest świetnym miejscem do rozwoju zainteresowań językowych – to bogata biblioteka, wyposażona w pozycje na temat historii, geografii, polityki oraz literatury z obszaru Stanów Zjednoczonych. Przez cały rok odbywają się tam ciekawe wydarzenia.
Po zapoznaniu się z możliwościami centrum, a także z tematem spędzenia roku w szkole w USA , młodzież przystąpiła do realizacji projektu o sławnych wizjonerach. (The intriguing visionaries of the unbridled mind – Elon Musk, Steve Jobs, Salman Khan). Warsztaty prowadził pan Marek Konieczniak.
Podzieleni na 5 grup, uczniowie gromadzili kluczowe informacje o życiu i pracy następujących osób: Steve Jobs, Elon Musk oraz Salman Khan. Młodzi ludzie pracowali, korzystając z różnych materiałów, także biografii w formie książek, oglądali krótkie filmy, a także używali zasobów internetu. Po stworzeniu ciekawych plakatów z kluczowymi informacjami, każda grupa prezentowała swoją wiedzę, a pozostałe osoby zadawały dodatkowe pytania. W czasie dyskusji wytworzyła się iście akademicka atmosfera, a poziom języka angielskiego uczestników był naprawdę wysoki i godny pochwały.
Podsumowaniem projektu był quiz Kahoot, w którym uczestniczyli wszyscy, przy wybuchach radości, błyskawicznie odpowiadając na wyświetlane pytania. To była naprawdę ciekawa i pełna pozytywnej energii lekcja języka angielskiego. Po jej zakończeniu, nieco zmęczeni, ale zadowoleni, wróciliśmy do Tarnowskich Gór.