Finaliści ogólnopolskiego konkursu AI

Sukces naszych uczniów!!
Uczniowie klasy 4H: Eryk Zubrzycki i Piotr Ptasznik, uzyskali tytuły finalistów konkursu AI4Youth, za projekt sztucznej inteligencji “Automatyczna Lista Obecności”, polegający na sprawdzaniu obecności poprzez rozpoznawanie twarzy przez kamerkę. 
Jest to konkurs na zakończenie udziału w ogólnoświatowym projekcie przygotowanym przez firmę Intel. Projekt ten na terenie Polski prowadzony był przez Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe pod patronatem Ministerstwa Rozwoju i Technologii.
Eryk i Piotr zostali zaproszeni, wraz z przedstawicielem rady rodziców- Adamem Ptasznikiem, oraz opiekunem: Tomaszem Janiołem, na uroczystą Galę finałową projektu, która odbyła się 3 listopada 2022 roku w budynku Ministerstwa Rozwoju i Technologii w Warszawie. Podczas gali uczniowie uroczyście odebrali nagrody. Zdjęcia z gali możecie zobaczyć poniżej.
 
Podczas gali nasz nauczyciel Tomasz Janioł otrzymał z rąk prezesa firmy Intel certyfikat potwierdzający uprawnienia do nauczania programowania sztucznej inteligencji.
 
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!