Podsumowanie rekrutacji do szkoły.Podręczniki dla klas 1

Szanowni przyszli uczniowie klas 1!

Gratulujemy Wam serdecznie przejścia przez trudny w tym roku okres rekrutacyjny i od 1 września  2022 r przekroczenie progów naszej szkoły! Wszyscy, którzy znaleźli się na liście zakwalifikowanych do przyjęcia w dniu 20 lipca 2022 r potwierdzili wolę nauki w naszym liceum. Dziękujemy za tak duże zainteresowanie  nauką u Nas – wszystkich chętnych ogółem do szkoły  system wskazał 903 osoby a chętnych z 1 preferencji 343 osoby! Przeżywane tragedie i zawiedzione nadzieje wielu z Was przełożyły się na liczbę podań o przyjęcie w rekrutacji uzupełniającej na wolne miejsca ( 91 podań). Nie możemy  tak jak w latach poprzednich otworzyć dodatkowej klasy ponieważ sale w szkole są już maksymalnie wypełnione zajęciami lekcyjnymi.  Jedynym wyjściem z tej trudnej sytuacji dla Nas wszystkich jest zwiększenie liczby uczniów w klasach pierwszych. Postanowiłam zwiększyć liczbę uczniów do 36 w każdej klasie. Mam nadzieję, że przynajmniej tym  25 osobom, które znajdą się już na listach w dniu jutrzejszym, ułatwimy start w nowej szkole na kolejnym etapie nauki .

Dziękuję i gratuluję!

Barbara Gierak-Pawlak (dyrektor szkoły)