Dwusetne urodziny Cypriana Kamila Norwida

Dwusetne urodziny Cypriana Kamila Norwida, które przypadają na 24 września, obchodziły w naszej szkole wszystkie klasy humanistyczne dzięki inicjatywie nauczycielskiego zespołu tychże przedmiotów. Rok Norwidowski zobowiązywał do szczególnego uczczenia tej rocznicy. Młodzież słuchała liryków wieszcza w wykonaniu muzycznym i recytacji aktorskiej. Była okazja by zobaczyć animację słynnych braci Quay pt. „Vade-mecum” o biografii Norwida i posłuchać dyskusji badaczy o twórczości poety.  Były i mniej merytoryczne, ale równie przyjemne akcenty tych obchodów: tort urodzinowy z wizerunkiem poety i świeczkami na 200 lat, klasy ozdobione białymi kwiatami, błękitne wstążki i pierścienie wielkiej damy na palcach ( to wszystko w nawiązaniu do znanych wierszy Norwida). W dzień urodzin wszystkie nauczycielki języka polskiego w naszej szkole prezentowały dumnie broszki z wizerunkiem poety.