Pożegnanie Absolwentów 2021

„Myśleć to, co prawdziwe, czuć to, co piękne i kochać, co dobre – w tym cel rozumnego życia ”

                                                                                                                                                                                                                                                                   Platon

 

Drodzy Absolwenci!

 

Gratuluję Wam ukończenia I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefanii Sempołowskiej w Tarnowskich Górach. W dniu 26 kwietnia 2021 r. Rada Pedagogiczna podjęła ostatnią już uchwałę dla Was w sprawie ukończenia szkoły. Dzisiaj jest szczególny dzień w którym kończycie kolejny etap życia i stajecie  się absolwentami naszego liceum.

Czuję ponownie ogromny żal, że właśnie w tak szczególnym dla Was dniu z powodu nadzwyczajnej sytuacji pandemii nie mogę osobiście spotkać się z Wami i skierować do Was tych słów. Dziękuję za to,że ubogacaliście tę szkołę każdego dnia, angażowaliście się w różne projekty i przedsięwzięcia, które służyły całej społeczności szkolnej, dzieliliście się uwagami i pomysłami oraz radością wspólnej pracy.  Przez trzy lata tworzyliście atmosferę i klimat tej szkoły i zostawiacie w jej murach cząstkę siebie. Zachowajcie we wspomnieniach jedynie miłe chwile, powody do dumy, sukcesy te małe i duże oraz starajcie się wykorzystywać w przyszłości wszystko to, czego nauczyliście się Sempie.

Waszym Rodzicom składam serdeczne podziękowania za zaangażowanie i zrozumienie potrzeb szkoły a szczególnie za serce, które wkładali w pełnienie trudnej roli Rodzica w ostatnim czasie i wspieranie Was.

Wyruszacie w dalszą drogę dlatego w imieniu społeczności szkolnej i swoim życzę Wam byście spotykali na niej ludzi mądrych, dobrych i życzliwych, którzy pomogą realizować marzenia, oczekiwania
i pragnienia.

 Pomyślnych majowych wiatrów!

Zachowajcie nas w serdecznej pamięci!

 

Barbara Gierak-Pawlak