Dzień Edukacji Prawnej

Zachęcam do udziału w zajęciach z zakresu prawa.

Drodzy Państwo, serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniach online w dniu 15 marca 2021 r. w ramach wydarzenia #WSPieramy Dzień Edukacji Prawnej.

Z tej okazji przygotowaliśmy webinaria, prowadzone przez wykładowców Wyższej Szkoły Prawa dedykowane młodzieży oraz osobom zainteresowanym aspektami prawnymi pojawiającymi się w życiu codziennym.

Udział w webinariach jest bezpłatny i można zapisać się przez link: http://bit.ly/spotkanie-online-wsp

Spotkania odbędą się na platformie MS TEAMS. Jeśli w spotkaniach będzie chciała uczestniczyć większa grupa osób to proszę o przesłanie listy mailingowej w odpowiedzi do tej wiadomości.

Lista miejsc jest ograniczona.

Zakres tematyczny będzie koncentrował się na różnych obszarach życia, w których warto znać swoje prawa, ale także konsekwencje naszych czynów. W trakcie spotkań poszerzymy swoją wiedzę z zakresu bezpiecznego korzystania z mediów społecznościowych czy zasad upowszechniania swojego wizerunku. Uzyskamy odpowiedź, dlaczego nie powinniśmy dyskryminować innych i jak wygląda to w świetle prawa. Dodatkowo zostanie poruszony temat procesu karnego, jakie czynniki wpływają na kształtowanie się zeznań świadka i czy podczas zeznań rządzą nami emocje. W trakcie wykładów zdobędziemy wiedzę jakie prawa mają nasze zwierzęta i jaką bierzemy za nich odpowiedzialność jako właściciele. Tematem spotkań będzie również ochrona danych osobowych, dowiemy się jak ważne jest, aby nie udostępniać ich bez powodu. Nie zabraknie również przydatnej wiedzy z rozliczania podatków dochodowych. Zapoznamy się z prawami autorskimi, dzięki czemu będziemy wiedzieli jak odpowiedzialnie korzystać z dzieł innych osób. Na koniec poznamy zasady sporządzania prostych dokumentów oraz dowiemy się jaką umowę podpisać, aby później nie żałować.