Konkurs Fox 2020 rozstrzygnięty

3 marca 2020 12 uczniów klas I-III naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie z Języka Angielskiego Fox. Była to jubileuszowa, dwudziesta edycja. Uczniowie pisali test, który można nazwać zabawą językową, choć wymaga niemałej sprawności – gramatycznej, leksykalnej oraz fonetycznej.

Dodatkowo, co w naszych czasach na pewno jest wyzwaniem, musieli przeczytać lekturę anglojęzyczną i dobrze się przygotować ze znajomości jej treści. W kategorii dla klas I i II (Lions) lektura w tym roku to „ Robinson Crusoe” Daniela Defoe, natomiast klasy III (Eagles) czytały „Sen nocy letniej” Williama Szekspira.

Miło mi poinformować, iż Agata Bucholc z kl. I i zdobyła wynik dobry w konkursie, zajmując trzecie miejsce w powiecie tarnogórskim. W regionie katowickim była 23. Teraz czekamy na nagrodę rzeczową, którą, mam nadzieję, przekazać Agacie osobiście.

Gratuluję Agacie sukcesu i zachęcam wszystkich do aktywnego przygotowywania się do olimpiad i konkursów, bo znajomość języków obcych w naszych czasach jest wielkim atutem. Natomiast konkursy językowe są świetną motywacją do pogłębiania tej znajomości.

Klaudia Borecka-Krzemień