Wizyta The Bear Eaducational Theatre w naszej szkole.

28 października 2019 gościliśmy w naszej szkole teatr anglojęzyczny z czeskiej Pragi. Założycielem Teatru, który istnieje już 20 lat, jest David Fisher, autor scenariuszy sztuk, które odgrywane są przez międzynarodowych aktorów.

Uczniowie klas I d, II c i II f mieli okazję podróżować wraz z aktorami po Wielkiej Brytanii w czasie spektaklu „The Let’s Go Travel Show.” Na scenie w bardzo sugestywny sposób wszyscy podróżowali samolotem, aby zatrzymać się w ciekawych turystycznie miejscach, takich, jak Stonehenge, Londyn ze znanymi  zabytkami, Manchester, Edynburg,Glasgow lub Liverpool. Widzowie mogli poczuć emocje meczu piłkarskiego i zastanowić się, czy rodzina królewska jest Brytyjczykom do czegoś potrzebna, czy też powinno się zrezygnować z płacenia podatków na Królową.

Drugie przedstawienie dla klas I i, I e oraz II a zatytułowane „The History of England Part 1” przeniosło widzów do pradawnych dziejów terenów, na których położone jest obecne Królestwo Zjednoczone (the UK).W zabawny sposób, angażujący widzów, młodzież mogła się dowiedzieć, jakie były dzieje Celtów, dlaczego Rzymianie podbili Anglię, kim byli Anglo Saksonowie oraz poznać postacie historyczne, takie, jak Alfred Wielki, Wilhelm Zdobywca, królowa Elżbieta I oraz król Henryk VIII i los jego sześciu żon. Oba przedstawienia zawierały w sobie elementy interakcji publiczności, a aktorzy ze swoim poczuciem humoru oraz tempie przebierania się w odpowiednio dobrane stroje, rozbawiali wszystkich. Oba widowiska były niezwykle barwne i dzięki nim młodzież mogła w niebanalny sposób podszlifować swój angielski i czegoś ciekawego się dowiedzieć. W tym przypadku powiedzenie, że „najlepsza nauka  jest przez zabawę” wydaje się być jak najbardziej prawdziwe.