Zamiast upominków świątecznych…

Często w okresie przedświątecznym w szkołach mają miejsce intensywne przygotowania do wigilijek klasowych, którym towarzyszy rozdawanie sobie nawzajem drobnych prezentów, co z pewnością jest bardzo miłe. Cóż, każdy lubi dostać jakiś mały upominek, jednakże jeśli jest to kolejny kubek z reniferkiem, albo skarpety z bałwankami, być może nie wywołają one u wszystkich wybuchów radości. Dlatego w tym roku klasa II A postanowiła zrobić coś zupełnie innego.

Być może nie jesteśmy w pełni świadomi faktu w tym naszym zabieganym trybie życia, iż wokół nas żyje dużo ludzi, którzy mają realne potrzeby i wcale nie marzą o smartfonach lub biżuterii pod choinką. Są to ludzie potrzebujący opału na zimę, albo ciepłych ubrań, ale nie potrafią o to poprosić. Spróbowaliśmy odnaleźć rodzinę, która faktycznie miała swoje potrzeby i dołączyliśmy do klasy II E, która z okazji Mikołaja przygotowała jej paczki świąteczne. Okazało się, że rodzina składa się z czterech członków – samotnej mamy i trójki dzieci w wieku przedszkolno-szkolnym. Osoba ta zmaga się z codziennością trudnego życia i z wieloma problemami, a jednym z nich była potrzeba zakupu nowego tapczanu, z którego mógłby korzystać syn. Udało nam się rozwiązać ten problem i dzięki szybkiej akcji rodzina została obdarowana wygodnym tapczanem tuż przed Świętami. Reprezentacja klasy (Julka Janoszka i Natalia Syguła wraz z wychowawczynią klasy II A) odwiedziły rodzinę i w czasie miłego spotkania mogły poznać dzielną mamę i jej dzieci.

Ale to nie wszystko. Część klasy II A okazała serce potrzebującym zwierzętom i zakupiła dużą ilość karmy dla schroniska w Miedarach. Okazuje się, że schronisko dla zwierząt potrzebuje nieustannie pomocy w postaci ciepłych kocy, ręczników, karmy, żwirku, ale również odwiedzin wolontariuszy, którzy mogliby wyprowadzać psy na spacery. Kilka osób z klasy postanowiło spróbować swoich sił i odwiedzić schronisko, aby w ten sposób trochę ulżyć biednym, samotnym zwierzętom.

Cieszymy się, iż zamiast wydawać kilkadziesiąt złotych na prezenty, mogliśmy zobaczyć uśmiech na twarzach ludzi oraz wspomóc zwierzęta.