Warsztaty kulinarne

W dniu 30 listopada odbędą się warsztaty kulinarne w ramach projektu edukacyjnego Ja jestem ze Sląska, a ty z Zagłębia-inny, a jednak taki sam.
Klasy proszone są o przygotowania dania (dań) kuchni Śląska lub Zagłęgia (losowanie miało już miejsce). Komisja w składzie m.in. Maria Ożga i Mateusz Guncel (finaliści programu Master Chef) będzie oceniała menu degustacyjne zwracając szczególna uwagę na:
-walory smakowe;
-dekorację;
-sposób podania;
-interwencję twórczą.
Klasy pierwsze będą prezentowały swoje menu degustacyjne w sali gimnastycznej w godz.10.30-11.15. W związku z powyższym w godz.10.15-10.30 prosimy uczniów, by przygotowali dania do prezentacji na wskazanych stolikach.
Klasy drugie będą prezentowały swoje popisowe dania w godz.11.30-12.00 i analogicznie do klas pierwszych będą miały 15 minut na przygotowanie swojego stanowiska (czyli od 11.15 do 11.30).
Grupa uczniów, która będzie przedstawiała swoje menu proszona jest o przygotowanie krótkiego, słownego komentarza do prezentowanych dań. Pozostali uczniowie proszeni są o dopingowanie swoich klas, ponieważ-najprawdopodobniej- odwiedzi nas TG Stacja, prosimy, aby kibicowanie swoim przebiegało w miarę bezgłośnie. tzn za pomocą niedużych transparentów wykonanych np. z papieru.
Dyrekcja, Ewa Bugiel-Nowak i Beata Ochocka.
W razie wątpliwości proszę o kontakt Ewa Bugiel-Nowak