Wernisaż prac uczniów

Wernisaż prac uczniów I LO im. Stefanii Sempołowskiej – plakatów promujących Rok Zbigniewa Herberta i popularyzujących wiedzę o autorze i jego twórczości – odbył się w Galerii Antresola w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Lubosza w czwartek siódmego czerwca. Swoją obecnością uroczystość zaszczyciła Pani dyrektor Barbara Gierak-Pawlak. Podziwianie prac urozmaicił program artystyczny w wykonaniu uczniów naszej szkoły i prelekcja na temat biografii Herberta. Zaproszeni goście zostali wyróżnieni odznakami Pana i Pani Cogito – w nawiązaniu do najbardziej znanego cyklu wierszy autora. Imprezę zorganizował Dział Promocji biblioteki oraz nauczycielki naszego liceum – panie S. Krakowska, M. Meres i B. Rabenda. Ekspozytorów użyczył nam Zespół Szkół Architektoniczno-Budowlanych.  Wszystkim przybyłym gościom bardzo dziękujemy za obecność.