Wykłady fizyczne z Wiktorem Niedzickim w TCK

23 marca 2018 roku  uczniowie  klas 1e, 2e i 3e- matematyczno-fizycznych oraz  uczniowie z II LO Staszica i Zespołu Szkół Chemiczno-Medycznych uczestniczyli  w Tarnogórskim Centrum Kultury  w wykładzie połączonym z pokazem, popularyzatora, dziennikarza telewizyjnego i radiowego, fizyka i muzyka pana Wiktora Niedzickiego z Politechniki Warszawskiej-autora znanych programów telewizyjnych np. „Laboratorium” oraz wielu książek i  filmów o nauce polskiej oraz o podróżach.

W czasie spotkania  zapoznaliśmy się z niezwykłymi przedmiotami i materiałami, które już zmieniły nasz świat. Obok nas pojawiają się rozwiązania i technologie, które naprawdę zapierają dech w piersiach. Specjaliści potrafią czytać nasze myśli, elektronicy mają w ręku narzędzia do wykrywania przyszłych chorób, a chemicy radzą sobie dobrze z wymaganiami ochrony środowiska. Urządzenia i technologie, które miały się pokazać dopiero w przyszłości, są dostępne już dziś.

Większość z nich jest już dostępna w Polsce. Nasi naukowcy i specjaliści realizują marzenia o lepszym dniu jutrzejszym. Na politechnikach i w instytutach powstają kolejne rozwiązania techniczne. Zobaczyliśmy , kto nas podgląda, jak wygląda nowoczesna produkcja i dlaczego warto się uczyć fizyki.