Zwiedzanie Warszawy i Sejmu RP

W ramach działalności Szkolnego Klubu Europejskiego sześć osób z klasy I A – Natalia Wojsyk, Karolina Nowara, Małgorzata Wojtera, Martyna Widera, Piotr Dyląg i Jakub Boryczka pod opieką pani Klaudii Boreckiej-Krzemień, pojechało do Warszawy dnia 21.11.2017. Wyjazd zorganizowany został przez biuro poselskie pana Tomasza Głogowskiego.

Ponury, listopadowy dzień zmienił się nie do poznania w stolicy, która powitała grupę nawet przebłyskami słońca. Wraz z innymi zaproszonymi uczniami z bytomskich i tarnogórskich szkół, nasi reprezentanci zwiedzili Stare Miasto oraz Sejm RP, gdzie mieli okazję zapoznać się z ciekawymi zakamarkami tego budynku (m.in. zwiedzili hall główny, Salę Kolumnową oraz Korytarz Marszałkowski).  Mogli również dowiedzieć się, jak pracują posłowie i porozmawiać z panem Głogowskim, który na znanej wszystkim z telewizji Galerii Sali Posiedzeń Sejmu odpowiadał na pytania młodych ludzi.

Wycieczka wzbogaciła wiedzę wszystkich uczestników, którzy z pewnością wykorzystają ją na lekcjach wiedzy o społeczeństwie. Dziękujemy panu posłowi Głogowskiemu za zaproszenie.