Dyktando Niepodległościowe Po polsku o historii

W listopadowy piątek (17.11.2017 r.), w siedzibie Narodowego Banku Polskiego w Katowicach odbyła się uroczysta gala konkursu Dyktando Niepodległościowe Po polsku o historii. Wśród 37. laureatów śląskiej edycji tego przedsięwzięcia – organizowanego dla uczczenia Święta Niepodległości – zaleźli się także reprezentanci naszej szkoły:

Mateusz Pasek z klasy IIId – III miejsce

Paulina Nowak z klasy IId – IX miejsce

Sylwia Korfanty z klasy IId – X miejsce

Warto podkreślić sukces naszych laureatów, gdyż w konkursie wzięło udział aż 13 tysięcy uczniów, a w województwie śląskim 1878. Uroczysta gala była zwieńczeniem wcześniejszych etapów – szkolnego, w którym uczestniczyły w naszym LO klasy humanistyczne, a także wojewódzkiego, odbywającego się w Częstochowie, do którego zakwalifikowało się aż jedenastu naszych uczniów.
Organizatorzy konkursu już dziś zapowiadają kolejną jego edycję – w szczególną, setną rocznicę odzyskania niepodległości. Oby sukces tegorocznych laureatów, którym serdecznie gratulujemy, zachęcił kolejnych miłośników historii i języka polskiego do zmierzenia się z dyktandem jubileuszowym.