Mistrzostwa szkoły i powiatu w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców

18 października br. na sali gimnastycznej rozegrane zostały Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców. W sumie w rywalizacji wzięło udział 37 osób. Po bardzo zaciętej rywalizacji – rozegranej systemem brazylijskim (do dwóch porażek) – wyłonione zostały mistrzowskie składy. W kategorii dziewcząt I miejsce zajęła Sylwia Sołtysik z kl. 3c, II miejsce wywalczyła Marzena Danielczyk z kl. 2e a III miejsce przypadło Patrycji Gnielczyk z kl. 2a.
W kategorii chłopców na I miejscu uplasował się Dawid Wyszyński z kl. 2e, II miejsce zajął Michael Jaworek z kl.1c, III miejsce wywalczył Bartek Konieczko z kl. 2e.
Wyłonione w ramach szkolnych zawodów reprezentacje zarówno Dziewcząt jak i Chłopców mogły się zmierzyć z najlepszymi z innych tarnogórskich szkół w Zawodach Powiatowych. Zawody te odbyły się 26 października w Salezjańskim Ośrodku Szkolno Wychowawczym. W rozgrywkach wzięło udział 6 reprezentacji żeńskich i 8 męskich. Nasze Dziewczyny ostatecznie zajęły III miejsce na podium ustępując drużynie z Ekonomika i Gastronomika. … niestety szczęścia brakło chłopakom …. w wyniku losowania zmuszeni byli rozegrać pierwszy mecz z Mechanikiem (późniejszym mistrzem) i mimo bardzo zaciętej i wyrównanej walki musieli uznać wyższość kolegów odpadając z dalszej walki.