Filip Szeląg wicemistrzem Polski w łucznictwie bloczkowym

XXXV Halowe Mistrzostwa Polski 2017 zakończone! W sobotę 18 lutego, w pierwszym dniu kwalifikacji Filip Szeląg, uczeń klasy II b, zajął 9 miejsce. Następnego dnia zawodów, po bardzo emocjonujących pojedynkach, Filip dostał się do 1/8 finału.  W pierwszym pojedynku w przedostatnim strzale wskutek błędu trafił „6”,co doprowadziło do barażu (remisu), a o wygranej  decyduje jedna strzała. Dalej przechodzi zawodnik, którego strzała będzie bliżej środka tarczy. Na szczęście strzała Filip była bliżej. Kolejny pojedynek o wejście do ćwierć finału i kolejny baraż, o wygranej Filipa zdecydowały milimetry. Dystans w strzelaniu halowym to 18m, a dziesiątka na tarczy ma promień centymetra, w pojedynkach maksymalna ilość punktów do zdobycia to 150.

W pojedynku o wejście do finału wygrał 143 do 140, a w ostatnim o tytuł MISTRZA POLSKI uległ tylko 2 punktami, zdobywając tym samym Srebrny Medal i tytuł Halowego Wicemistrza Polski Seniorów 2017. Ponadto jako członek Compound Team A3D TOSZEK zdobył drużynowo brązowy medal. Jest to ogromny sukces, gdyż jeszcze jako junior stratował w kategorii seniorów.

 23 lutego 2017 Polski Związek Łuczniczy przysłał powołanie dla Filipa Szeląga na Halowe Mistrzostwa Europy, które odbędą się w Vittel we Francji w terminie: 6-12.03.2017 r.

Filip jako członek kadry narodowej będzie reprezentował Polskę na tych zawodach.

Trzymamy kciuki i życzymy sukcesów.

 • jpg 1
  Wielkość pliku: 6 MB
 • jpg 2
  Wielkość pliku: 7 MB
 • jpg 3
  Wielkość pliku: 6 MB
 • jpg 4
  Wielkość pliku: 2 MB
 • jpg 5
  Wielkość pliku: 2 MB