Sempa w potrójnej koronie królowej sportu

     Początek roku szkolnego w kontekście sportu związany jest z szeregiem zawodów „królowej sportu” – lekkiej atletyki. Po tryumfie dziewcząt we wrześniowym Biegu Sedlaczka przyszedł czas na kolejne jesienne zawody lekkoatletyczne w ramach międzyszkolnej rywalizacji. Nasze zawodniczki  potwierdziły swoją dominację zarówno podczas  Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej jak i Sztafetowych Biegów Przełajowych nie dały szans rywalkom.  Efektem zwycięstw jest awans i reprezentowanie przez nasze uczennice powiatu tarnogórskiego i rejonu tarnogórsko – lublinieckiego w finale wojewódzkim. Bardzo dobrze spisali się także nasi lekkoatleci zajmując drugie miejsce w Biegu Sedlaczka oraz podczas Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej. Tryumfując podczas Sztafetowych Biegów Przełajowych zapewnili sobie awans do finału wojewódzkiego. Mamy do czynienia z jednym z lepszych startów szkolnego , sportowego sezonu naszej  młodzieży od wielu lat. Dziękując naszym reprezentantom prosimy o więcej i mocno ściskamy kciuki ! 

Naszą szkołę reprezentowały: 

Szkolna Liga LA (dziewczęta)

Bieg na 100m:
Małgorzata Kowalska (czas 12,84 mistrzostwo powiatu), Agnieszka Bąk, Wiktoria Walkiewicz

Bieg na 400m:
Aleksandra Krauze (czas 61,42 mistrzostwo powiatu i rekord szkoły), Zuzanna Lisiak, Aleksandra Polk

Bieg na 800m:
Anna Ślązok, Estera Kampa, Natalia Idzikowska

Skok w dal:
Patrycja Gnielczyk, Małgorzata Jędrysik

Pchnięcie Kulą:
Katarzyna Pudlik (wynik 8,11 trzecie miejsce w mistrzostwach powiatu i rekord szkoły), Karolina Stachowicz, Weronika Trawińska

Sztafetowe Biegi Przełajowe (dziewczęta):
Aleksandra Krauze, Małgorzata Kowalska, Zuzanna Lisiak, Anna Ślązok, Estera Kampa, Magdalena Duszyńska. Rez. Agata Langoś, Monika Krasoń

Składy reprezentacji chłopców:

Szkolna liga LA (chłopcy)

Bieg na 100m:
Mateusz Kurzok, Marek Jaśkiewicz, Dominik Dolecki

Bieg na 400m:
Kamil Potempa, Wojciech Łukasik (czas 56,63 wicemistrzostwo powiatu), Tomasz Myrcik

Bieg  na 1500m:
Mateusz Pasek( czas 4:39,72 mistrzostwo powiatu i rekord szkoły), Mateusz Czapla, Mateusz Polak (czas 4:45,12 wicemistrzostwo powiatu )

Skok w dal:
Samuel Stolarczyk, Daniel Dressler, Mateusz Strąk

Pchnięcie Kulą:
Andrzej Mańko, Artur Ziaja, Wojciech Grychnik

Sztafetowe Biegi Przełajowe (chłopcy):
Mateusz Pasek, Szymon Kapała, Kamil Potempa, Tomasz Myrcik, Wojciech Łukasik, Mateusz Polak. Rez. Mateusz Czapla.