Sukces Sempołowskiej Grupy Teatralnej!

Przed przerwą świąteczną, 18 marca 2016, Sempołowska Grupa Teatralna, w skład której wchodzą uczniowie klasy II A: Jadwiga Beśka, Natalia Krupa, Faustyna Soporowska, Mikołaj Dziuk, Jakub Siedlecki, Aleksander Zając i Tomasz Zaręba, pod opieką pani Klaudii Boreckiej-Krzemień, została zaproszona do finału prestiżowego XXII Festiwalu Teatrów w Języku Angielskim im. Floriana Nowaka, który od 22 lat organizowany jest w I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Powstańców Śląskich w Rybniku. 

     Po pomyślnym przejściu przez pierwszy etap konkursu, który polegał na stworzeniu autorskiego scenariusza sztuki w języku angielskim, znaleźliśmy się wśród innych szkół, m.in. z Rybnika, Bielska-Białej, Żor, Katowic, Jaworzna, Dąbrowy Górniczej i Żywca. Jury składające się z nauczycieli języka angielskiego, native speaker’ów z rybnickich szkół językowych, instruktora teatralnego oraz aktorki Teatru Rondo z Rybnika, oceniało dwanaście inscenizacji o barwnej tematyce. Poziom imprezy był bardzo wysoki, ale nasza inscenizacja nosząca tytuł "Don’t judge the book by the cover" zajęła  III miejsce ! Jest to opowieść o nieszczęśliwej miłości, ale z dobrym zakończeniem, rozgrywająca się wśród współczesnej młodzieży na siłowni.

     Nagrodzone przedstawienie ”Don’t judge the book by the cover” młodzi aktorzy będą mieli okazję zaprezentować odwiedzającym w Dniu Otwartym, 27 kwietnia 2016. Zapraszamy.