III miejsce w Wojewódzkiej Licealiadzie Piłki Siatkowej Dziewcząt – grupa I

6 kwietnia w Gliwicach rozegrane zostały półfinałowe zawody wojewódzkie w siatkówce juniorek. Po raz pierwszy awans do tego etapu rozgrywek uzyskały Nasze Zawodniczki.Warto wspomnieć, że nie udało się to wcześniej żadnej z tarnogórskich szkół. 

Aby uzyskać ten historyczny (do tej pory nie zdobyty!) awans dziewczyny z naszego liceum musiały wcześniej pokonać zespół z Lublińca w rozgrywkach rejonowych, które odbyły się 17 marca br. (w Lublińcu).  Reprezentacja dziewcząt naszej szkoły rozegrała tam bardzo zacięty mecz o mistrzostwo rejonu tarnogórsko – lublinieckiego, pokonując Zespół Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych 2:1 (25:18, 23:25, 16:14).

Do rozgrywek wojewódzkich oprócz Tarnowskich Gór zakwalifikowały się jeszcze 3 drużyny: Ruda Śląska, Bytom i Gliwice. W drodze losowania zostały wyłonione dwie pary meczowe: Ruda Śl. – Gliwice, Tarn. Góry – Bytom. 

Po bardzo zaciętej walce  pierwszy mecz niestety zakończył się dla nas przegraną 0:2.

Dziewczyny nie poddały się jednak i kolejna rozgrywka tym razem z Rudą Śl. (która przegrała z Gliwicami), zakończyła się naszym zwycięstwem.

Nasze dziewczyny w składzie: Natalia Kansy, Joanna Szulc, Katarzyna Pudlik, Justyna Jończy, Ewelina Wandor, Ania Stępień, Kalina Młyńczak, Martyna Gontarz, Agnieszka Krysiak zajęły ostatecznie III miejsce (I – Bytom, II – Gliwice, III – MY, IV – Ruda Śl.).

Gratulacje!!!