Rozkosze Łamania Głowy

14 marca 2016 roku uczniowie naszej szkoły: Krzysztof Sołtysik z kl 2e i Kamil Mazurek z kl 1e, wzięli udział w finale XXXVIII Regionalnego Konkursu z Matematyki „Rozkosze Łamania Głowy”. Spotkanie finałowe poprzedzone było 45–minutowym wykładem, którego treści dotyczyły rozwiązywane później zadania.
     Nie jest to jedyny sukces naszych uczniów. Dnia 4 marca 2016 r. w VIII LO w Katowicach odbyły się zawody finałowe XIII Śląskiego Konkursu Matematycznego, do których zakwalifikował się uczeń naszej szkoły Krzysztof Sołtysik. Ostateczne wyniki konkursu nie są jeszcze znane.  

 

     Oba konkursy przeznaczone były dla uczniów klas I i II szkół ponadgimnazjalnych województwa śląskiego. Uczestnicy konkursów jak co roku mogli spróbować swoich sił w rywalizacji na bardzo wysokim poziomie. Cieszymy się, że wśród finalistów znaleźli się uczniowie naszej szkoły. Gratulujemy!